Youtube Kanalı Nasıl Açılır

YouTube kanalı nasıl açılır?

YouTube sayfaları son günlerde oldukça popüler olmaya başladı. Özellikle koronovirüs salgını nedeniyle eve kapandığımız günlerde birçok insan YouTube üzerinden kanal açarak para kazanmaya başladılar. Siz de bir Youtube kanalı açarak tarzınıza uygun videolar çekerek milyonlarca kişiye ulaşabilirsiniz. Peki, YouTube kanal açma işlemleri nasıl yapılır?

YouTube’a ücretsiz şekilde girip üye olmadan video izleyebilirsiniz. Fakat YouTube’a kendi videolarını paylaşmak ve para kazanmak için bir Google hesabınızın olması ve YouTube kanalı açmanız gerekir.

Öncelik bir Google hesabı açtıktan sonra YouTube’a giriş yapıyoruz. Burdan kanal oluştur kısmına tıklayıp kanalımızı açıyoruz,yalnız önceden 4000 saat izleme 100 abone istemiyordu direk istediğimiz kanal adını alıyorduk boşta olan şu an durum o şekilde değil 4000 saat 100 aboneden sonra kanal ismi alınabiliyor ve para kazanmaya 1000 aboneden sonra başlıyorsunuz. Sırada ise profil fotoğrafı koymamız da gerekir. Dikkat çekici ve kaliteli bir fotoğraf işimizi görecektir.

youtube

İçerik Stüdyosu önemli

YouTube kanalını açtıktan sonra menüden İçerik Stüdyosuna girip istatistiklere bakabiliriz. YouTube size bu konuda pek çok farklı istatistik sunuyor ve bunları yorumlayarak kanalınızın para kazanmasını artırmak sizin elinizde.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir