Yeni AVM Kuralları

avm

Koronavirüsün etkilediği sektörlerden biri de AVM’ler olmuştu. Birkaç ay önce kapatılan AVM’ler için yeni kararlar bugün çıktı. Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre AVM’lerin açılması için belli şartlar ve kurallar getirildi.

Girişte Dezenfektan Bulunacak

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada AVM çalışanlarını ve müşterileri kapsayan bir liste yayınlandı. Bu listeye herkesin uyması ve dikkat etmesi gerektiği belirtildi. Listeye göre AVM’lerde Covid-19 hakkında bilgilendirici ve uyarıcı afişler herkesin göreceği yerlere koyulacak. Özellikle AVM girişlerine başta olmak üzere çeşitli noktalara el dezenfektanları da konulacak.

AVM’lerde olabildiğince fazla giriş kapısı açılacak, aynı zamanda tek yönlü gidiş ve geliş yolları işaretlerle belirlenecek.

Her 10 metrekareye bir insan olacak şekilde girişler sağlanacak olup AVM içinde kalma ve gezme süresi 3 saati aşmayacak.

Bunların dışında en önemli önlemlerin başında AVM’lerin etkin şekilde havalandırılmaları olduğu belirtildi. Temizliğe de fazladan önem gösterilecek ve temizlik personelinin mutlaka eldiven ve maske takması sağlacak.

Bu kurallara uyduğumuz sürece tam olarak eski alışkanlıklarımıza dönemesek de en azından rahat bir nefes almış olacağız.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Yeni AVM Kuralları