Rizespor – Gençlerbirliği Maçından Kazanan Çıkmadı

Öncelikle harika tempoda bir maç izlediğimizi söylemek istiyorum ve sahada olan bütün oyunculara gerçekten çok teşekkür ediyorum. Ligimizde bu tür tempolu maçlardan haftada 1-2 tane denk gelirse kendimizi şanslı hissediyoruz.

Evinde oynadığı son beş Süper Lig maçının dördünü kazanan Rizespor, tek yenilgisini Galatasaray’dan aldı.

Özellikle ilk yarıda daha baskın olan taraf ev sahibi olurken, Ön alanda Skoda ve Tunay ile etkili olmaya çalışırken, Skoda ile birçok pozisyona girmesine rağmen sadece bir gol bulabildi. Gerçekleştirdiği hücum organizasyonlarında beklerinden aldığı destek ile daha pozitif hücum eden bir Rizespor izledik.

Konuk ekip Gençlerbirliği, ikinci devrede zaman zaman daha baskın olan taraf oldu. Özellikle Sio’nun oyundan çıkmasının ardından ipleri eline alan Daniel Candaies ile birçok hücum organizasyonu üreten kırmızı – karalar skor üstünlüğünü elde edecek fırsatları bulmasına rağmen değerlendiremedi.

Bu maç için kalecilerde ayrı ayrı ön plana çıkarak maça damga vurduklarını söyleyebilirim. İki kalecide takımları adına önemli kurtarışlar yaparak, takımlarının puan almasında önemli katkıları olduğunu söyleyebilirim. Ligimizde mevki olarak baktığımızda en kaliteli bölgenin kalede olduğunu düşündüğümü eklemek isterim. Genç ve ya tecrübeli olarak gerçekten çok başarılı file bekçilerimiz ligimizde mevcut.

Umarım ligimizde bu ve bunun gibi coşkulu müsabakalar izleyebiliriz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir