Orta Ölçekli Marketlerde Mutlaka Olması Gereken Ekipmanlar

Marketler artık satış artıran stratejilere market dizaynlarını da kattı. Konsept alanlar, reyonlar belirleyerek göze hitap edecek şekilde ürün yerleştirmeleri sayesinde satışları artırmayı planlamaktalar. 2021 yılında pandemi olmasına rağmen birçok market zinciri orta büyüklükteki marketler ve yerel marketler yenilenmeye giderek market içindeki ekipmanlarını değiştirdiler. Buna göre mağaza aksesuarları daha kullanışlı bir yenilemeyle satış pazarlamasına yöneldiler. 2021 yılında birçok markette görülen tasarım değişikliğinde neler değiştirildi?

Öncelikle insanların en temel gıdalarını aldıkları meyve sebze reyonlarında büyük değişikliklere gidilmesi satışları etkileyen en büyük yerlerden biridir. Genellikle mağaza girişinde konumlandırılan bu alanlar, tüketici için market hakkında ilk izlenim sağladığı yer olarak karşımıza çıkmaktadır. Taze, canlı, düzenli, hijyenik bir görünüm sunmak için tasarlanan meyve sebze reyonları, satış hacminizi ve tüketici memnuniyetini arttırmaya en büyük katkı sağlayan mağaza aksesuarlarındandır. Sabit ya da mobil tüm meyve sebze reyonları ile mağazanızın mimari yapısına en uygun modeli seçerek ürünlerinizi ön plana çıkartın.


Market içindeki raf sistemlerini güncelleyerek çelik raf düzenlemesine geçebilirsiniz. Bu sayede her türlü ürünü sergileyebilir ve mağaza içinde stok sayınızı arttırabilirsiniz. Çelik raf sistemi, raf sistemleri arasında dünyada en çok kullanıldığı mağaza ve marketlerde market rafı olarak bilinmektedir. Raf yükseklikleri 25mm aralıklarla ayarlanabilir, böylece her türlü ürün dizilim şeması rahatlıkla uygulanabilir. Geniş aksesuar seçeneği sayesinde büyükten küçüğe her türlü markete ve mağazaya uygundur. Tam otomatik hatlarda uygulanan elektrostatik toz boya ile yıllarca ilk günkü gibi kullanılabilmektedir.

Depolarınız için yerden tasarruf edin

Cıvatalı raf sistemleri, marketlerin her alanında çok iş gören bir mağaza ekipmanıdır. Özellikle marketlerin deposunda hayat kurtaran bir pozisyondadır. Hem teşhir, hem hafif depo, hem de arşiv rafı olarak kullanılan çok yönlü bir raf sistemidir. Marketlerin deposunun yanında, ofislerde, atölyelerde, nalburlarda, her türlü mağazanın arka deposunda, evlerin kiler, garaj, depo gibi çeşitli bölümlerinde, muhasebe ve avukatlık bürolarında, kamu ve özel kurumların arşiv odalarında sıklıkla belgelerin konularak kullanıldığı çok verimli bir raf sistemidir.

Marketlerde en pratik taşıma alışveriş imkânı

Marketlerde en çok kullanılan ekipmanlardan biri de market arabasıdır. Market içindeki koridorlardan geçecek şekilde en uygun ebatları seçerek en uygun alışveriş imkanını müşterilere sağlamak satışı artıran bir diğer sebeplerdendir. Toplu alışveriş yapma alışkanlığı olan insanlar için geniş alışveriş sepetleri alacakları ve almayı düşündükleri ürünler için iyi bir seçenektir. Ayrıca geniş market arabasını tercih eden marketlerin pazarlama stratejisi küçük market arabasına göre daha fazla yere sahip olmasından dolayı ürün alındığı halde market arabasının boş gözükmesi dolayısıyla insanların gerekli alışverişi yapamadığı hissini uyandırmaktır.

Teşhir ve promosyon sepetini göze çarpan yerlere yerleştirin, satışlar artsın

Marketlerin, kozmetik mağazaların ve perakende satış yapan birçok firmada görülen teşhir sepetleri, indirimli ürünlerin öne çıkarıldığı mağaza ekipmanıdır. Promosyon sepeti olarakta bilinen teşhir sepetleri, farklı tasarım, renk ve boyutlarda üretilebilir. Sürümden kazanmak istenilen ürünleri bu sepete sıralayarak ve mağazanın en çok trafik olan yerine konularak söz konusu ürünün çok daha fazla satması amaçlanır. Teşhir sepetleri tekerlekli ve destekli olduğu için planlanan yerlere kolayca yerleştirilebilir. Yeni belirlenen yerlere rahatlıkla konulabilir. Sağlam şase yapıları ve içinde değiştirilebilen kapasitesi sayesinde geniş bir teşhir alanı yaratılabilir.  Mega teşhir sepetlerinde ayrıca tabela direği yeri bulundurulmuş olup teşhir edilen ürünlerin fiyat etiketlerini asmak için kullanılır bu sayede promosyon yapacağınız ürünlerin daha da dikkat çekmesi sağlanır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Orta Ölçekli Marketlerde Mutlaka Olması Gereken Ekipmanlar

gtag('config', 'UA-191987269-1');