Netflix’te İngilizce ve Türkçe Altyazı Aynı Anda

193 milyonu aşkın üye sayısı ile dünyanın en popüler dizi film izleme platformu Netflix, bir çok yapımı bizlere sunuyor. İngilizce öğrenmenin en etkili yöntemlerinden biri de yabancı dizi ve filmleri izlemek. Kimileri bunu Türkçe altyazılı izleyerek, kimileride ingilizce altyazılı izleyerek deneyimliyor. Peki izlediğiniz dizi ya da filmi hem Türkçe altyazılı hem de İngilizce altyazılı olarak izlemek istemezmiydiniz? Cevabınız evet ise bu mümkün.

Bilgisayarınıza kuracağınız bir choreme eklentisi ile mevcut Netflix hesabınızdaki yapımları birden çok altyazı ile izleyebilirsiniz. Kuracağımız chrome eklentisinin adı Language Learning with Netflix

Eklentiyi chrome web browser eklentisi olarak kurduktan sonra, Netflix katalog butonuna tıklıyoruz. Önemli bir not bu chrome browserında Netflix oturumunu açmış olmanız gerekiyor. Ardın çıkan sekmede “Language you study” yani öğrenmeye çalıştığımız dil kısmını İngilizce olarak seçiyoruz. “Your Netflix country” kısmınıda Türkiye olarak seçerek aratıyoruz.

Sayfaya gelen yapımlardan seçtiğinizi artık hem ingilizce hem de Türkçe altyazı aynı anda izleyebilirsiniz.

1 Yorum “Netflix’te İngilizce ve Türkçe Altyazı Aynı Anda

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir