Mikrofiber Bezler Evlerde Hangi Temizlikte Kullanılır?

Mikrofiber bezler, hem evde hem de diğer ortamlarda rahatça kullanılabilir. Mikrofiber bez kullanılarak çok fazla alanın temizliği yapılabilir. Birbirinden farklı seçeneklerdeki mikrofiber bezler, mikrofiber bez toptan seçeneğiyle edinilebilir. Evlerde kullanılabilecek olan çok fazla alanları vardır. Toz almak ya da leke çıkarmak için, mikrofiber bezler çok avantajlıdır. Bakterileri mıknatıs gibi çekerek bir anda yok edebilir.

Mikrofiber Bezlerinin Kullanım Alanları Nelerdir?

Mikrofiber bezler toz ya da kir yok etmek isteyenler için çok kullanışlıdır. Mikrofiber bezlerin kullanım alanları şunlardır;

 • Bulaşık bezi
 • Cam bezi
 • Genel temizlik bezi
 • Mutfak bezi
 • Yer temizlik bezi
 • Oto temizlik bezi
 • Halı ve koltuk bezi

Optik temizleme bezi olarak çok fazla alanda kullanılabilir. Bu bezleri kullanan kişiler, daha iyi bir temizlik yapabilirler. Özellikle ev temizliğine dikkat eden kişiler mikrofiber bez kullanımına özen gösterirler. Mikrofiber bez fiyatları toptan seçeneğiyle, bezler toptan olarak alınabilir. Bu bezler farklı renklerde olduğu için, evin her bölümüne kullanılabilir. Ayrıca karışıklık oluşması da engellenebilir.

Mikrofiber Bez Kullanmanın Avantajları Nelerdir?

Mikrofiber bezleri evlerinde kullanan kişiler, evlerinin temizliğini çok iyi bir şekilde sağlayabilirler. Ayrıca mikrofiber bez kullananlar birçok avantaja da sahip olabilir. Bu avantajlardan bazıları şunlardır;

 • Yapılarından dolayı bakteriyi direk yok edebilirler.
 • Diğer bezlere nazaran daha rahat toz alabilirler. 10 kat daha fazla toz alma özelliğine sahiptirler.
 • Hiç bir yüzeye zarar vermez. Çizilme ya da yıpranmalar yapmaz.
 • Minimumum tozları bile tutabilirler. Bu nedenlerden dolayı mikrofiber bezler sıklıkla tercih edilir. Yapmış oldukları temizliklerden dolayı evin her bölümüne tercih edilebilirler.

Mikrofiber Bezlerden Nasıl Verim Elde Edilebilir?

Diğer sıradan bezlere göre daha etkili temizlik yaparlar. Mikrofiber bez tavsiye seçenekleriyle evin ortamına en uygun bezi bulabilirsiniz. Verimli bir şekilde kullanabilmek için az bir su bile yeterlidir. Kirli olan camlar için, mikrofiber bezler kullanılabilir. İlk aşamada camın kabası alınmalıdır. Daha sonra detaylı olarak temizlenebilir. Zorlu yüzeyler için bile bu bezler kullanılabilir.

Mikrofiber Bezler Nasıl Yıkanmalıdır?

Mikrofiber bezler çok sıcak sularla yıkanmamalıdır. Sıcak sular mikrofiber bezlere zarar verebilir. Mikrofiber bezlerin daha uzun süre kullanılabilmesi için, doğru yıkama ve kurutma yöntemleri kullanılmalıdır. Mikrofiber bezler elde ya da makinede yıkanabilir. Elde yıkama için ılık ya da soğuk su kullanılabilir. Makine içerisinde ise, başka çamaşırlarla yıkamamak gerekir. Soğuk ve deterjansız yıkama yapılması gerekir.

Mikrofiber Bezler Nasıl Kurulanmalıdır?

Mikrofiber bezlerin yıkanması kadar, kurutulması da çok önemlidir. Kurutma için doğal yollar tercih edilebilir. Kurutma cihazına atılacaksa pamuklu ürünlerden uzak tutulmalıdır. Kurutma işlemleri içinde düşük ısılı işlemler yapılmalıdır. Bu sayede mikrofiber bezler daha uzun süre kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir