Kimyasal Bağlı Polietilen Köpükler Hakkında Tüm Merak Edilenler

Polietilen köpükler, pek çok farklı sektörde kullanıma uygun köpük türleri arasında bulunmaktadır. Bu köpük türü, üretim aşamasında eklenen farklı materyaller, çapraz bağlayıcılar ve farklı fırınlama işlemler sayesinde Chemically Cross Linked Polythylene Foamelde edilebilmektedir. Kimyasal çapraz bağlı polietilen köpükler, müşterilerin isteği doğrultusunda farklı formlarda da üretilebilmektedir.

Kimyasal bağlı polietilen köpükler, ambalaj sektörü başta olmak üzere birden fazla alanda kullanılabilmektedir. Bu köpük türünü diğer köpüklerden ayıran en büyük özellik ise, kimyasal bağların dayanıklılığı büyük ölçüde arttırmasıdır. Bu sayede polietilen köpüklerim kimyasal bağlı olması, hemen hemen her sektörde kullanılabilmektedir.

Kimyasal Bağlı Polietilen Köpüklerin Özellikleri Nelerdir?

Kimyasal bağlı polietilen köpükler, sahip oldukları özellikler sayesinde en çok tercih edilen materyaller arasındadır. Etilen materyalinin farklı işlemler ile polimerleştirilmesi halinde meydana gelen polietilen, kimyasal bağlayıcılar ile birleştirilip fırınlandığı ve köpük forma getirildiği zaman, kimyasal bağlı PE foam ürünü elde edilmektedir. Bu materyalin özellikleri ise aşağıdaki listede belirtildiği gibidir.

 • Kimyasal çapraz bağlı polietilen köpükler, kapalı hücre yapısına sahiptir ve bu nedenle suya karşı dayanıklıdır.
 • Termoforming özelliği sayesinde ısıyla birlikte şekillendirilmeye uygundur.
 • Bu köpükler kimyasal maddelerden etkilenmemeleri ile öne çıkmaktadır.
 • Kimyasal bağlı polietilenler, darbe almaları durumunda kolayca eski halline dönebilmekte olup çökme yapmamaktadır.
 • Yasaklı kimyasallardan uzak üretilen bu köpükler, çevre dostudur.
 • Kokusuz özelliğe sahip olan kimyasal çapraz bağlı polietilen köpükler, üzerinde bakteri barındırmamakta ve yayılmasını engellemektedir.
 • Etkili ses ve ısı yalıtımı sağlamaktadır.

Bu özelliklere ek olarak, kimyasal bağlı polietilen köpükler müşterilerin isteği doğrultusunda rulo veyahut levha halinde üretilebilmektedir. Ayrıca farklı renkler de tercih edilebilmekte ve kullanım alanına göre ateşin yayılmasını önleyen maddelerle de üretilebilmektedir.

Kimyasal Bağlı Polietilen Köpük Kullanım Alanları

Kimyasal bağlı polietilen köpükler, physically cross linked polyethlene foam gibi pek çok alanda kullanılabilmektedir. Bu kullanım alanları;

 • Otomotiv sektörü
 • Beyaz eşya ve elektronik alanı
 • Ambalajlama ürünlerinin üretimi
 • Yapı sanayi
 • Ayakkabı ve çanta alanı

Şeklinde sıralanabilir. Bu alanlar için kolayca kullanılabilecek bu köpük türü, çok daha dayanıklı olduğu için etkili bir üretim sağlamaktadır. Ayrıca tüm bu özelliklere ek olarak uygun fiyatlı olması da kimyasal çapraz bağlı polietilen köpüklerin yaygınca kullanılmasına vesile olmaktadır.

Kimyasal Bağlı Polietilen Köpük Fiyatları

Kimyasal bağlı polietilen köpük alarak firmasında yapacağı üretimlerin verimli olmasını isteyen bireyler, bu köpüklerin fiyatlarını da araştırmaktadır. Bu noktada köpük fiyatlarının birden fazla faktöre bağlı olarak belirlendiği unutulmamalıdır.

Alım miktarı, renk seçimi, yanmazlık özelliği gibi hususlar göz önünde bulundurularak fiyat belirlendiği için firmamızı arayarak istek ve ihtiyaçlarınızı belirtebilir ve bu sayede hem net bir fiyat bilgisi alabilir hem de siparişinizi oluşturabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir