Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır? Kirpikleri Dolgun Gösteren Rimel Seçimi

Öncelikle biz bayanlar dış güzelliğimize çok önem veririz. Bayanların güzelliklerini dışa yansıtma konusunda en önemli faktörlerden biri makyajdır. Biz bayanlar makyaj yaptığımız zaman kendimizi mutlu hissederiz. Bunun yanı sıra kendimize olan öz güvenimiz tartışılmaz. Şimdi sizlere kedi gözü makyajı nasıl yapılır bilgi vereceğiz.

Yüz makyajında en önemli olan husus göz makyajımızdır. Kedi gözü makyajı yapmak kolay iş değildir.  Bu konuda biraz tecrübe ve pratiklik önemlidir.  Öncelikle göz kapaklarımıza ve göz altımıza tenimizden daha açık kapatıcı uyguluyoruz. Ardından zemin olarak kumral tonlarında bir farı aplikatör yardımıyla uyguluyoruz. Sonra zemine sürdüğümüz fardan bir kaç ton koyu bir farı göz kapaklarımızın bitiş noktasına uyguluyoruz. Daha sonra temiz bir far fırçası yardımıyla sürdüğümüz farı kaş bitişine doğru hafif yukarıya olacak şekilde dağıtıyoruz.

Geçelim şimdi eyeliner kısmına eğer bu işlem sırasında daha tecrübeli değilseniz küçük küçük noktalar yapıp birleştirebilirsiniz. Göz pınarlarından başlayıp kaşımızın bitimine doğru hafif kuyruklu ve inceden kalına doğru likitimizi çekiyoruz. Tabi kalınlığı veya inceliği sizin zevkinize kalmış bişey.  Şimdi geçelim alt kısma. Gözümüzün yarısından başlayıp sona kadar yarım ve ince şekilde kirpik diplerimizden aşağıya da likitimizi çekiyoruz. Bu işlemimizde bittiyse Geçelim rimelimize. Rimelimizi uygularken taşırmamaya özen gösteriyoruz.

Eğer bu konuda da sıkıntı çekiyorsanız tıpkı likit sürmekte olduğu gibi bunda da bir çözüm var. Bu çözüm çorba kaşığını kirpik diplerimize içi dışa dönük olacak şekilde koyuyoruz sonra rimelimizi uyguluyoruz Göz kapaklarımıza taşabilme ihtimalini kaşığa taşıyoruz. En son kaşlarımızda bir ton koyu kaş kalemimizle dolduruyoruz.  İşte göz alıcı kedi gözü makyajımız hazır.

Kirpikleri Dolgun Gösteren Rimel Seçimi

Kirpiklerin dolgun görünmesi için piyasada birçok rimel bulunmaktadır. Fakat öncelikle rimel sürmeden önce kirpiklerimizin daha dolgun görünmesi için bakım yapmalıyız. Nasıl bakım yapılır ? Gece yatmadan önce pamuk yardımı ile badem yağı, hint yağı ve e vitamini kapsüllerinden oluşan karışımları kirpiklerinize sürebilirsiniz. Ya da hindistancevizi yağı da kullanabilirsiniz. Tabi tüm  bunlara ek olarak kirpikleri dolgun gösteren rimel seçimi de önemlidir.

Rimel sürmeden önce kirpik kıvırıcınız ile kirpiklerinizi kıvırın. Kıvırıcıya vazelin sürün ve o şekilde kirpiklerinizi kıvırın. Rimel sürmeden yaptığınız bu işlem kirpiklerinizin daha dolgun görünmesine neden olucaktır. “Yves Rocher “ markasının sexy pulp ismindeki rimeli başarılıdır. Kirpikleri dolgunlaştırarak uzatıyor. Kirpiklerin üzerinde ağırlık yapmıyor. Hafif yapısı vardır. “Flormar “ markasının triple isimli rimeli de başarılıdır. 3 aşamadan oluşmaktadır. Rimelin fırçası ilkten dümdüz iken gittikçe kıvrılmaktadır.

Bu da kirpiklere hacim vererek dolgun göstermektedir. Kirpikler üzerinde her hangi bir ağırlık yapmamaktadır. Bir başka dolgunlaştırıcı rimel ise “Lancome “ markasının ürünüdür. Siyah Grandiose isimli maskarası , farklı bir fırçaya sahiptir. Yoğun kirpiklere sahip olmanızı sağlıyor. Bir başka mascara “Max Factor “ markasına aittir. False lash effect isimli maskarası bulaşmaya ve dökülmelere karşı dirençlidir. Sık fırçası ile kirpiklerinizin dolgunlaşmasını sağlar. “Clinique “ markasının hing ımpact extreme volume adlı maskarası kirpiklere dolgunluk kazandırıyor. Toparlanma yapmadığı gibi kirpiklerinize birkaç kez uygulamanıza neden oluyor. Kısa fırçaya sahip olması kirpiklerin hacim kazanmasını neden oluyor.

Koyu Renk Ruj Nasıl Sürülür ?

Kadınlar makyajlarını bazen göz makyajı bazen de dudak makyajına göre taçlandırırlar. Ağır bir göz makyajı varsa, daha sade bir rujla makyajı tamamlarlar. Hafif bir göz makyajı varsa tüm dikkatleri dudakta yoğunlaştırırlar. Dudaklarda koyu renk rujlar her zaman iddialı bir duruş kazandırmaktadır. Koyu renk rujlarda; mor, kırmızı, bordo, kahverengi gibi renkler yer alır. Bu renkler gece makyajlarınızda, özel davetlerde kullanabileceğiniz renkleri oluşturur. Peki koyu renk ruj nasıl sürülür? Taşırmadan, güzel bir şekilde nasıl uygulanır? Bunun için sizlerle paylaşacağımız bir kaç güzel yöntem vardır. Bu yöntemleri bilip uyguladığınız takdirde, sizler de şıklık yarışında daha ön planda olabilirsiniz.

Koyu ren ruj sürmenin inceliklerinden ilk adım; Dudaklarınızı nemlendirin. Dudak balmı sayesinde koyu renk ruj sürmeden önce dudaklarınızı nemlendirmelisiniz. İkinci adım; Dudaklarınızı nemlendirdikten sonra, nemi dudaklarda hapsetmek için baz uygulayın. Bu sayede ruj hem daha kolay sürülecek hem de nemlenmiş dudaklarınızda ruj, daha bütünsel ve canlı duracaktır.

Baz uygulama sayesinde, koyu renk rujların dudağınızda kalıcılığı da artmış olacaktır. Artık dudaklarınız ruj için hazır hale geldiğine göre, üçüncü adım olan, ruja dokunarak dudağa hafif bir şekilde uygulamaktır. Bu sayede rujun bir kısmı dudağınıza sabitlenecek ve doğal bir duruş kazandırmaya yardımcı olacaktır. Dudaklarınızda renkli bir baz hazırlayarak; rujun daha canlı kalmasını da sağlamış olacaksınız.

Dördüncü adım ise; ruj renginde dudak kalemiyle çerçeve oluşturmak. Bu sayede ruju sürerken taşırmayacaksınız. Son adımda ise; çerçevelenmiş dudaklarınıza, koyu renk ruju ağır ağır uygulamak. Bu sayede daha düzgün, canlı, kalıcı bir koyu renk ruj sürmüş olacaksınız.

Makyaj Fırçası Nasıl Seçilir ?

Makyaj fırçası seçimi makyajı doğru yapmak kadar önemlidir. Bunun için doğru makyaj fırçaları her zaman şart bir durumdur. Sizler için hazırlanan bu makalede sizlere makyaj fırçası nasıl seçilir hakkında bilgi vereceğiz.

İlk yapmanız gereken doğru kıllardan yapılmış olan fırça seçimi olacaktır. İyi kıllardan yapılmış olan fırçaların kullanımı uzun süreli olduğu gibi, kullanımı da çok güzel ve kılları dökülmez. Bunun için yapmanız gereken iyi fırça seçmek olacaktır.

İlk fırçamız ise allık fırçası olacaktır. Allık için daha iyi bir sürme şekli için profesyonel fırça seçilmelidir. Allık fırçası seçerken yapmanız gereken pudra fırçası ile karıştırmamaktır. Allık yüz hatlarına göre sürülen bir makyaj çeşididir. Bunun için allık fırçası da gene aynı şekilde kılları uzundan kısa şeklinde yapılmıştır. Bunun için allık fırçasına dikkat ediniz. Pudra fırçası ise, iki çeşit pudra fırçası yer almaktadır. Bunlardan biri sık kıllardan oluşan uzun ve büyük pudra fırçasıdır. Diğeri ise, geniş ve orta kıllardan oluşan fırçadır. Pudra fırçası çok önemlidir.

Fondöten sürmek istemeyenlerin kesinlikle kullanması gereken makyaj fırçasından biridir. Fondöten fırçası ise, fondöten cildinize daha iyi uygulanmasını sağlar, hem de fondötenin bitmemesi için daha ideal bir fırça şarttır. Bu da ancak iyi bir fondöten fırçası ile sağlanmaktadır. Fondöten fırçası seçiminde kılların dökülmemesi çok önemlidir. Bunun için iyi bir fırça seçiniz. Epik uçlu ve ince bir şekle sahip olan fırça ise eyeliner fırçasıdır. Bu fırçada gene daha güzel bir eyeliner çekimi için şarttır.

Makyaj Temizleme İpuçları

Günlük şıklığı tamamlamak için, kadınların makyajına ne kadar önem verdiğini hepimiz biliyoruz. Makyaj yapmak güzelliğimizi ortaya çıkarırken, çıkarmaya da özen göstermemiz gerekmektedir. Sağlıklı bir cilt, temiz bir cilt için makyajımızı doğru ürünlerle temizlememiz gerekiyor. Tahriş edici maddeler yerine doğal ürünleri kullanarak makyaj temizliğini sağlamamız gerekiyor. Makalemizin devamında sizlere makyaj temizleme ipuçları vereceğiz.

Makyaj çıkarırken dikkat etmemiz gereken pek çok nokta vardır. Şimdi bu önemli noktaları sizlerle paylaşmak üzere yazımızda buluşuyoruz.

Makyaj nasıl temizlenir?

1) Makyajı ciltten temizlemek için, kesinlikle pamuk kullanılmalıdır. Cildimizde yer alan tüm makyaj ürünlerini, boyalarını, yumuşak dokusuyla cildimizi tahriş etmeden temizlemesi açısından pamuk oldukça önemli bir noktaya sahiptir. Cildinize zarar vermeden sağlıklı bir şekilde makyaj temizlemek için, pamuk kullanmanız gerekmektedir.

2) Makyaj temizleyicilerde; mutlaka süt içeren ürünleri tercih etmelisiniz. Pamuğa, süt içeren makyaj temizleyiciyi dökerek, dairesel hareketlerle cildinizi makyajdan arındırmak, cildiniz için sağlıklı bir adım olacaktır.

3) Makyaj temizlerken atlanan bir detay da boyundur. Boynunuzu da mutlaka temizlemeyi unutmamalısınız. Makyaj ürünleri cilde zarar verdiği üzere, cildinizin her bölgesini bu ürünlerden arındırmanız ve böylece daha sağlıklı bir uyku uyumanızı sağlayacaktır.

4) Göz makyajı temizlemek önemli bir detaydır. Göz makyajı temizlediğinizde; yağ-su karışımı faz ürünler kullanmanız kozmetologlar tarafından önerilmektedir. Göz makyajını temizlemek için, bu tip makyaj temizleyici ürünleri tercih etmelisiniz.

Makyaj temizleyici olarak; göz, cilt için tek tip makyaj temizleme kullanmamalısınız. Bunun için, cilt için ayrı, göz makyajı temizliği için ayrı ürünler tercih etmelisiniz. Hassas olan göz makyaj temizliğiniz için daha fazla özen göstermeli, o bölgeyi ayrı tutmalısınız. Bu detayları sizlere kazandırdıysak, daha sağlıklı ve verimli bir makyaj temizleme anı gerçekleştireceksiniz bile.

Makyajın Kalıcı Olması İçin Ne Yapmalı ?

Evden çıkmadan önce uygulanan makyaj gün içerisinde akar, canlılığını kaybeder, cildin belli bir bölgesinde topaklanmalar olur ya da tamamen silinir. Bunun nedeni ise hava şartları, tercih edilen ürünlerin kalitesi ve niteliğinin düşük olması, yanlış makyaj yapmadır. Kadınları zor durumda bırakan bu bozulmuş makyajlar için çözümler var elbette. Bilinçli bir şekilde makyaj yaparak gün boyu taze bir makyajla dolaşabilir, bu zor durumu hayatınızdan çıkarabilirsiniz. Şimdi, makyajın kalıcı olması için ne yapmalı, onu öğreneceğiz.

Makyaja başlamadan önce nemlendirici bir kremle yüzünüzün kuruluğunu alın. Ancak nemlendiricinin yağlı olmamasına dikkat edin, aksi takdirde terlemeyi hızlandırır ve makyajın akmasına sebep olur. Fondöten ve kapatıcı seçimlerinizde yine yağlı bir görünüm oluşturan kremsi ürünleri tercih etmeyin.Kullandığınızda yüzünüzde mat bir görünüm oluştursun ve üzerine mutlaka pudra uygulayın. Pudra fondöteni yüzde tutar, dış etkenlere karşı korur.

Rimel seçiminizde suya dayanıklı rimel tercih edin. Yağmurda kalınca veya terlendiğinde berbat bir görünüm oluşturan rimel, suya dayanıklı tercih ettiğinizde akmaz.

Göz altına ve üstüne uygulanan göz kalemleri veya likitlerin kalıcı olması için en etkili yöntem üzerine yumuşak hareketlerle pudra uygulanması. Bunun dışında far seçiminizde ise kremsi farlar tercih etmelisiniz. Sıkıştırılmış farlar gün içerisinde uçar ve canlılığını kaybeder. Kremsi tercih etmeniz cilde yapışmasını sağlar. Kremsi farlar göz kapağı yapısı itibariyle de yağlı bir görünüm oluşturmaz.

Rujunuz ise dudak kenarlarında toplanmayan ve geç silinen mat rujlardan olmalı. Ruj fırçası yardımıyla bolca uygulamanız gün boyu rengini koruyacak bir ruj sağlayabilir.

Tüm bunların yanında gün içerisinde makyajınıza zarar verecek hareketlerden kaçınmalı, vakit buldukça kontrol etmelisiniz. Eğer bu aşamaları uygulayacak vaktiniz yoksa güzellik salonlarında kalıcı makyaj yaptırabilirsiniz.

Maskara Nasıl Sürülür ?

İnsan ilişkilerinde dış görünüş oldukça önemlidir. Yalnız kadınlar dış görünüşü erkeklere göre daha fazla önemsiyorlar. Kadınların doğası gereği onlarda hep bir beğenilme arzusu vardır. Özellikle de var olan güzelliğin altını çizmek için makyaj yapılır. Makyajın en önemli unsuru gözlerdir. Gözlere makyaj yapılırken de kirpiklerin ön plana çıkarılması esastır. Eğer güzel bir maskaraya sahipseniz işin yarısını tamamlamışsınız demektir. Fakat maskara nasıl sürülür bilmiyorsanız, istediğiniz performansı yakalayamazsınız.

Güzelleşmek için saç bakımından giyime , giyimden makyaja her şeye önem verirler. Ama kadınlar makyajsız yapamazlar. Çünkü makyaj biz kadınların kusurlarını örtmenin yanı sıra güzelliklerini ortaya çıkaran bir şeydir. Göz makyajı çok önemlidir. Bir insanla iletişim kurulurken öncelikle gözlere bakılır. Bu yüzden gözlerimizin dikkat çekmesini , güzel görünmesini isteriz. Peki gözlerimizi nasıl çekici ve güzel hale getirebiliriz. Bu maskara ile pek mümkün. Doğru maskara kullanımı çok önemlidir. Maskara öncelikle alt kirpiklere uygulanmalıdır.

Daha sonra üst kirpiklere geçilmelidir. Alt kirpiğe maskara uygulanırken maskara göze dik tutulur. Bu şekilde sürülen maskara gözün alt kısımlarına bulaşmaz. Hatta alt kirpiğe maskara uygularken küçük tatlı kaşığı kullanabilirsiniz.

Kaşığı kirpikleriniz üstte kalacak şekilde gözünüzün altına ters tutup maskarayı sürün. Sonra da üst kirpiklere geçin. Maskara sadece alttan üste sürülmez. Soldan sağa , sağdan sola da sürülür. Bu şekilde sürdüğünüz maskara ile gözlerinizde daha yoğun bir ton oluşturursunuz ve gözleriniz daha çok ön plana çıkar. Üst kirpiğe maskara uygulamadan önce kirpiklerinize süreceğiniz pudra ile daha doğal bir görünüm elde edersiniz.

Maskarayı sürdükten sonra başka bir maskara ile üstünden geçerseniz kirpiklerinizin daha uzun ve dolgun görünecektir. Unutmayın çok ufak detaylar ile her zaman çok daha güzel görünebilirsiniz. Makyaj yaparken yapacağınız bir kaç rötuş güzelliğinize güzellik katacaktır.

Mavi Gözler İçin Makyaj Önerileri

Bakışlarınızı ön plana çıkarmak için makyaj tekniklerinden faydalanabilirsiniz. Renklerin uyumu gerçekten çok önemli bir unsurdur. Saç ,ten ve göz renginizin uyumunu yakaladıktan sonra sıra makyajla mükemmel görünüme kavuşmaya geliyor. Örneğin çok esmerseniz çok açık renk sarı saç hoş durmayabilir. Kullandığınız makyaj malzemelerinin de aynı şekilde birbirini tamamlar bir uyum içinde olması gerekiyor. Dudağınıza pembe bir ruj sürüyorsanız allığınız da pembe tonlarında olmalıdır. Şimdi sizlere mavi gözler için makyaj önerileri vereceğim.

Mavi gözlere sahipseniz ve beyaz bir ten renginiz varsa pembe tonlarda makyaj size inanılmaz yakışacaktır. Pembe allık ve dudağınıza uygulayacağınız pembe bir dudak parlatıcı size harika bir görünüm sağlayabilir.

Eğer bronz ya da buğday ten rengine sahipseniz kiremit kırmızısı tonlarında ya da kahve tonlarında bronz ve hafif parlak makyaj yine mavi gözlerinizin güzelliğini tamamlayacaktır. Gözlerinizin etrafını siyah bir kalemle çevrelemek gözlerinizi ön plana çıkarır ve siyah kalem her renk makyaja uyum sağlar. Ancak renkli bir makyaj yapmak istiyorsanız mavi gözlerinizi ön plana çıkaracak mavi, lacivert ve tonlarında bir kalem tercih edebilirsiniz.

Ya da içinde mavi pırıltılar içeren yeşil ve tonları size çok yakışacaktır. Koyu kahverengi ve dumanlı bir göz makyajını özel davetlerde hafif pırıltılarla birleştirirseniz harika bir renk uyumu yakalayabilirsiniz. Kızıl ya da turuncu saçlara sahipseniz kırmızı tonlarda makyaj, mavi gözlerinizin güzelliğini vurgulayacak ve size farklı bir görüntü sağlayacaktır.

Pürüzsüz Makyaj Nasıl Yapılır ?

Gerek sağlık problemleri, gerek hormonal etkiler nedeniyle cildimiz pürüzsüz olmayabiliyor. Bakım maskeleri ve temizlikle elde edebildiğimiz pürüzsüzlük ne olursa olsun makyaj sayesinde tam olarak istediğimiz pürüzsüz görünüme kavuşmamız mümkün diyebiliriz. Peki, pürüzsüz makyaj nasıl yapılır ?

İşe temizlikle başladıktan sonra yine cilt tipimize uygun bir nemlendirici kullanmalıyız. Daha sonra güneş koruyucumuzu uygulamalıyız. Bu hem makyaj için bir baz oluşturacaktır hem de güneşin zararlı etkilerinden korunmamızı sağlayacaktır. Cildimizde kızarıklık ya da sivilce varsa makyaja öncelikle bunları kapatarak başlamalıyız. Kontur paletlerinde bulunan yeşil tonunu kızarıklık olan bölgelerimize bir sünger yardımıyla uygulamalıyız. Göz altı morluklarınız varsa kontur paletinizde yer alan açık pembe tonunu morluklarınıza tampon yaparak uygulayınız.

Doğal ve pürüzsüz bir makyaj için öncelikle cilt tonunuzda ya da bir ton açık fondöteni, fondöten fırçası ya da sünger yardımıyla yüzünüzün tamamına uygulayın. Daha sonra göz altı bölgenize likit aydınlatıcı uygulayın. Şimdi makyajınızı sabitlemek ve uzun süre kalıcı pürüzsüz bir görünüme kavuşmak için yine cilt tonunuzda ya da bir ton açık mat ya da ışıltılı bir pudrayı fırça yardımıyla göz çevresi hariç yüzünüzün tamamına ve boyun bölgenize uygulayın.

Göz altına aydınlatıcımızın kalıcı olmasını istiyorsak aydınlatıcımızla aynı tonda olan mat bir farı hem göz altına hem de göz kapaklarımıza uygulamalıyız. Göz çukuru ve yanak arasında oluşan kesik bir renk farkını önlemek için , pudra fırçanızda kalan pudrayı hafif darbelerle uygulayabilirsiniz. Daha sonra elmacık kemiklerinize istediğiniz tonda bir allık uygulayabilirsiniz. Kirpik kıvırıcınızı kullanmadan önce saç kurutma makinesi yardımıyla biraz ısıtırsanız kirpiklerinizdeki kıvrım daha kalıcı olacaktır.

Pürüzsüz bir tene kavuştuktan sonra artık istediğiniz tarzda bir göz makyajıyla makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Makyajınızı tamamladıktan sonra makyaj sabitleyici spreylerle makyajınızı sabitleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir