İstanbul’da sel! 1 Kişi Hayatını Kaybetti!

İstanbul’un bazı bölgelerinde başlayan sağanak, hayatı olumsuz etkiledi. Esenyurt Pınar Mahallesi’nde taşan dere su baskınlarına yol açtı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Esenyurt’ta şiddetli yağış sonrası geçici koruma kapsamında misafir edilen 30-32 yaşlarında bir Suriyelinin vefat ettiğini söyledi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da “Biz burada sahadayız. Vatandaşlarımızın gerekli ihtiyaçlarını karşılayacağız” mesajını verdi.

Vali Yerlikaya ise, İstanbul’da kuvvetli sağanak yağıştan en çok etkilenen Esenyurt’ta, İstanbul Emniyet Müdürü Zafer Aktaş ve İl Jandarma Komutanı Nuh Köroğlu ile incelemelerde bulundu. “Maalesef 30-32 yaşlarında bir Suriyeli misafirimiz vefat etti”

Meteoroloji Bölge Müdürlüğünün İstanbul’da dünden itibaren kuvvetli sağanak yağışla ilgili ikazda bulunduğunu hatırlatan Yerlikaya, “İstanbul’da bugün öğleden sonra sağanak yağış oldu. İstanbul’da daha önce çok ender gördüğümüz iki hortum oluştu. Maalesef Esenyurt ilçemizin Pınar Mahallesi 1272. Sokak’ta bodrum katları kot seviyesinden itibaren 120 santimetreye yakın su bastı, Çatalca hakeza. Beylikdüzü’nde çok az bir iki noktada oldu. Çatalca’da hastanede tedavi gören 2 vatandaşımız, Beylikdüzü Devlet Hastanesi’nde tedavi gören 2 vatandaşımız, Esenyurt Devlet Hastanesi’nde 4 Suriyeli geçici koruma kapsamında misafirimiz var. 2,3 ve 5 yaşlarındaki 3 yavrunun durumları gayet iyi. Başhekimimiz az önce bana söyledi. Maalesef 30-32 yaşlarında bir Suriyeli misafirimiz vefat etti. Vefat eden kardeşimize vatandaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyorum.” diye konuştu.

İstanbulda Hortum & Dolu Fırtına Ve Sel Videoları

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

İstanbul’da sel! 1 Kişi Hayatını Kaybetti!