İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

İnternetten Nasıl Para Kazanılır ?

İnternet üzerinden para kazanmanın birçok yolu vardır. Bunlar genelde kolay ama uzun vadede kazandırır. İnternetten para kazanma yollarını her gün başka yazılarla açıklamaya çalışacağız. Para kazanmanın birçok yolu olduğundan bahsettik. Şimdi önereceğimiz ilk yol internet sitesi açarak para kazanmak.

Nasıl İnternet Sitesi Açarız ?

Günümüzde teknolojinin ve internetin yaygınlaşması ile birlikte nasıl internet sitesi açarız sorusunun cevabı oldukça kolay hale geldi. Öncelikle tarzınızı keşfetmeniz lazım. Hangi tür içeriklerden hoşlanıyorsunuz, en iyi hangi tür site yapabilirsiniz gibi sorulara cevap bulmak gerekir.

Kendi tarzımızı bulduktan sonra diğer önemli konu ise alan adı. Yani site adresi. Bu adres kısa ve öz olmadı; sitenin neyle ilgili olduğunu belirtmeli. Sitemiz için hosting ve domain kiralamamız gerekir. Bunun için birçok firma var ve kısa bir araştırmayla bütçenize uygun bir hosting ve domain bulabilirsiniz.

Daha sonra sitemizi WordPress üzerinden kuruyoruz. Bunun için internette birçok ders mevcut ve üstelik çoğu ücretsiz. Belirli periyotlarla sitemize içerik ekledikçe artık para kazanmak için Google Adsense başvurusu yapabiliriz. Önümüzdeki günlerde yeni yazılarda bu konu hakkında da bilgi veriyoruz olacağız.

İnternetten para kazanabileceğiniz alanları kısa olarak aşağıda liste halinde bildireceğim ve zamanla her birinin açıklamasını en ince ayrıntısına kadar sitemde barındıracağım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir