İlkom’un Vegan Temizlik Ürünleri Detaylı İncelemesi

İlkom kolonya, sektörde var olduğu 30 yıllık deneyimle en sağlıklı ve hijyenik ürünleri çıkartmakta her zaman öncü çalışmalara imza atmıştır. Kolonya sektöründe limon kolonyasının yanında çıkarttığı Bursa’nın güzel kokulu ürünlerinin esanslarıyla sektörde bir canlılık yaratmıştır. Bursa geceleri, beyaz zambak, dark spice gibi doğal kokuları müşterilerin beğenisine sunarak, adeta sektörde doğal kokularla devrim yaratmıştır.

İnsan sağlığını korumaya yönelik, daha çevreci ürünleri çıkarmak için sürekli olarak Ar-Ge çalışmaları yürüten İlkom, çıkarttığı vegan ürünlerle birlikte bu prensibini de yerine getirmeyi başarmıştır. Daha öncesinde 80 derece kolonya üretimiyle çok başarılı bir ürüne sahipken, bunların litrelik kolonya ve bidon kolonya olarak 2’li setleriyle pandemi zamanında en büyük desteği de sağlamıştır. Covid-19 virüsünün ülke genelinde yaygınlaşmasıyla artan kolonya kullanımında ilk zamanlarda yaşanan stok sorununa çözüm olarak sürekli olarak üretimle karşılık vermiş ve toplumun, önlem almasında yardımcı olmuştur.

Pandemi döneminde kolonya kullanımında bazı özellikler ön plana çıkmıştır. 80 derece kolonyanın dezenfektan özelliği taşıdığını, bakteri ve virüslerden korunmada önemli bir yardımcı olduğu anlaşılmıştır. Buna bağlı olarak çok sık tüketilen kozmetik ve dezenfektan ürünlerinin cilt üzerinde bazı tahribatlara yol açtığı gözlemlenmiştir. Bu yüzden daha yeşil bir çevre ve ekosistem amacıyla başlatılan vegan ürünlerin çalışmaları hızlandırılmıştır.

Vegan ürünler nelerdir?

Vegan ürünler, kozmetik ve kolonya sektöründe çok önem arz etmeye başlamıştır. Bunun nedeni yukarıda belirtildiği gibi globalde dünyanın çok fazla tüketim ve kirliliğin önüne geçmek hem de pandemiyle birlikte daha da artan cilt sorunlarına çözüm yaratmasıdır.

İlkom kolonya, ürettiği kolonyaların yanında vegan kolonya üreterek vegan dünyanın kapısından içeri girmeyi başarmıştır. Bu habere ençok sevinenler arasında veganlar ve hayvan hakları savunucuları bulunmaktadır. Özellikle kozmetik sektöründe ürünlerin çıkmadan önceki test aşamalarında rünüleri hayvanlar üzerinde denemeleri hem vicdanları hem hayvanları rahatsız etmekteydi. Teste maruz kalan denek hayvanlar yaşamlarını kaybedebildiği gibi, sakat kalıp yaşamda tek başına terk ediliyordu. Sosyal baskılar sonucunda birçok kozmetik şirketi hayvanlar üzerinden gerçekleştirilen bu işlemleri durdurma kararı aldı ve sonucunda vegan ürünler gündeme geldi. İlkom kolonya, üretim yaptığı ilk andan itibaren ar-ge çalışmaları ve laboratuar testlerinde hayvan denekler kullanmamaktadır. İlkgünden itibaren çıkış noktası ekosistemi, hayvanları ve insanların sağlığını korumaktır. Bunun tescilini de çıkarttığı vegan temizleyici ürünlerle birlikte almıştır.

Uluslararası Vegan sertifikasına sahip temizlik ürünleri

İlkom tüm yukardaki sebeplerden ötürü sağlıklı temizlik ve hijyen ürünleri çıkartmıştır. İlk olarak vegan sertifikasını alarak piyasaya pandemide çıkarttığı vegan hijyenik el temizleme jelini söyleyelim. Sağlık Bakanlığı, Avrupa Vejetaryen Birliği Vegan Serfifikası, GMP Kalite onaylı olarak pandemi döneminde tamamen sağlıklı bir yapıda dezenfektan üretmiştir.

İlkom vegan oda sprey, pandemi döneminde kapalı ortamlarda daha fazla kalınmasından dolayı ortama ferahlatıcı bir hava katmak için tasarlanıp çıkarılmıştır. Yapılan araştırmalara bakıldığında kokuların insan psikolojisini etkilediği görülmüştür. Güzel kokuya sahip bir ortamında pozitif bir hava yakalatacağını öngörebiliriz. İlkom vegan oda spreyi alerjik reaksiyonların önüne geçerek sağlıklı bir ortamda, güzel kokular içinde kaliteli zaman geçirmenize olanak tanıyacaktır.

İlkom vegan duş jeli, İlkom’un ençok merak edilen ve tercih edilen temizlik ürünlerinden biridir. Duşta kişisel bakım olarak tercih edilen duş jeli, şampuan ve lifler hassas cilterde maalesef alerjik reaksiyon yaratabilmektedir. Dolayısıyla  ilkom bu hassasiyetleri giderebilmek adına bitki özlü içeriğe sahip şampuan ve vegan duş jelini çıkartmıştır. Tamamıyla bitksel içeriklerden oluşturduğu bu ürünleri kullanarak hem doğaya hem kendinize sağlıklı bir alan yaratabilirsiniz.

 

 

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

İlkom’un Vegan Temizlik Ürünleri Detaylı İncelemesi