Güzel Saçlara Sahip Olmanın Yolları, Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri

Bir kadının saçlarının bakımı ve duruşu dikkat çeker. Bu sebeple, saçların bakımı ve görünümünde bir çok öneri vardır. Saçlarımız boyadan, saç şekillendiricilerden etkilenerek yıpranabilir. Bu yıpranmayı en az düzeye indirmek için sizlere önereceğimiz bir kaç yol var. Dilerseniz daha fazla zaman kaybetmeden güzel saçlara sahip olmanın yolları nelermiş, sizlerle paylaşalım.

Güzel saçlara nasıl sahip olunur? İlk olarak saçların doğal bakımına önem göstermemiz gerekiyor. Doğal bakımdan anlaşılan ise saçları yıkama, tarama işlemidir. Saçların her gün yıkanması, saçların nemini kaybetmesine sebep olur. Saç telinin güçlü ve parlak olması için, saçın kendi ürettiği yağda kalması gerekir. Saçlarınızı her gün yıkamak yerine en az iki günde bir yıkamalısınız. Bu sayede saçlar daha güçlü ve canlı olacaktır. Saç derisine kan akışının hızlanması ve saçların canlanması adına yapabileceğiniz diğer adım, saçınızı günde iki kere taramanızdır. Bu sayede saç derisinden saç uçlarına kadar canlanma sağlanacaktır.

İkinci olarak; saçlarınızın dayanıklı, güçlü, parlak olmasını istiyorsanız bitkisel yağlarla saçlarınızı nemlendirebilir, bakım yapabilirsiniz. Papatya yağı, argan yağı, zeytinyağı sayesinde, saç diplerinden saç uçlarına kadar masaj yaparak saçlarınızın hem dökülmesini önleyebilir hem de canlı ve güçlü olmasını sağlayabilirsiniz.

Üçüncü olarak; Güçlü saçlarınızı en güzel şekilde ortaya çıkarmak için, önce ısıya dayanıklı hale getirmek adına saç spreyi kullanabilir, ardından maşa ya da düzleştirici yardımıyla saçlarınızı şekillendirerek güzellik katabilirsiniz.

Saç bakımı ve şekli tamamlandığı zaman, güzel saçlara da sahip olmuş olacaksınız.

Isırgan Otunun Saça Faydaları

Saçlarımıza bakım yapma konusunda yararlı olan bitkiler ve çözümler aramaya bir ömür boyu devam edeceğimizden eminiz değil mi? Size ısırgan otunun saçlarınıza vermiş olduğu faydalar hakkında biraz bilgi verelim isterseniz. Kırılmış ve yıpranmış saçlarınızın kendini onarması istediğimiz en büyük şeylerden birisi olduğuna eminim. Saçlarımızı bizim için çok önemlidir. Biz kadınlar saçlarımıza çok önem veririz. Uzattığımızda kesmeye kıyamadığımız o harika saçların bakımını yapmak onları korumak da çok ayrı iş ve uğraş gerektirir. Bunun için gitmediğimiz kuaför danışmadığımız saç uzmanı denemediğimiz yöntem yoktur eminim. Kimimiz saçlarımızın sık sağlanmasından, kimimiz ince telli olmasından kimimiz çok dökülmesinden, kimimiz yavaş uzamasından şikayetçiyizdir. Evet, bu şikayetlerimize bir çözüm olması gerekir ama ne? Aslında cevabı çok basit, ısırgan otu!. Makalemizde ısırgan otunun saça faydaları hakkında bilgiler bulacaksınız.

Isırgan otu ile yapacağımız bakımlarda alacağımız sonuçlar elbette fazlasıyla şaşırtıcı. Saçlarınızın çok yağlanmasından şikayetçi iseniz; ısırgan otu özü ile üretilen saç şampuanı kullandığınızda saçlarınızda yağlanmanın azaldığını fark edeceksiniz. Bu kalıcılığın ömür boyu devam etmesini istiyorsanız eğer yapacağınız banyonuzdaki dolabınızdan ısırgan otlu şampuanınızı eksik etmemek.

Standart şekilde saçlarınızı bu şampuan ile yıkamanız yeterli olacaktır. Isırgan otu yapraklarını toplayarak ya da pazardan satın alarak 5 dakika kaynattıktan sonra soğumasını bekleyip, saçlarınızı yıkadıktan sonra nemli saça bu karışımı döküm 4-5 dakika masaj yapmanızın ardından 20 dakika bekletin. Bu işlemi haftada iki kere yaptıktan bir süre sonra saç tellerinizin kalınlaştığını ve saçlarınızın zamanla normalinde daha hızlı uzadığını fark edeceksiniz.

Hacimli Saçlar İçin Ne Yapmalı ?

Hacimli saçlar ve doğal görünümlü parlaklık her kadının arzuladığı bir şeydir. Günümüzde bakım ve hoş görünme uğruna bayanlarımızın vazgeçemediği saç operasyonları maalesef saçları oldukça yıpratmaktadır. Fakat size hacimli saçlara sahip olmak için yapmanız gerekenlerin oldukça basit olduğunu söylesek ? Evet, sizler için önerdiğimiz uygulamalarla bakımlı ve hacimli saçlara kolayca sahip olabilirsiniz. Şimdi gelelim hacimli saçlar için ne yapmalı konusuna;

Öncelikle saçlarınızı sürekli temiz tutmanız gereklidir. Düzenli olarak yıkanan saçların hacimli gözükmesi kolaylaşır. Saçlarınızı yıkamadan önce doğal bakım yağlarıyla yağladıktan sonra 10-15 dakika beklettikten sonra şampuanlamanızda fayda var. Yağ konusunda küçük bir ipucu ise Hindistan cevizi ya da palmiye yağıdır. Bu yağları saçınıza masaj yaparak yedirirseniz ilerleyen günlerde istediğiniz sonuca daha çabuk ulaşabilirsiniz. Saç tipinizi bilmeniz hacim konusunda yapabilecekleriniz konusunda size önemli bir yol göstericisidir. Çünkü saçlarınızın yağlı olması durumunda hacimli görünümün sağlanması zordur. Bunun için yapmanız gereken yağlı saç tipine uygun şampuan tercihleri yaptıktan sonra hacim verme işlemine geçmeniz daha sağlıklı sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Doğal bakım yöntemleri dışında ince saçlı bayanlar için hacimli saç önerilerimizde mevcut tabi ki. Öncelikle bu konuda yapmanız gereken saç kesim modeline dikkat etmeniz. Eğer saçlarınız ince telli ise tek bir hizada kesilen saçlar canlı ve hacimli bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Ayrıca saçlarınızı kurutma işlemi yaparken saç köklerine yönelmeniz saçlarının en derin noktalarının havalanmasını sağlayacaktır bu durum hacim verme konusunda oldukça başarılı. Son olarak özel günlerinizde ya da günlük hayatınızda da hacimli bir görünüm isteyenler için saçlarınıza yaptığınız uygulamalar öncesi saç koruyucu ve volüm veren ürünler kullanmanızı tavsiye ederiz. Böylece yıpranma etkisini azaltmış olup istediğiniz hacmi yakalamanız daha kolay olacaktır.

Hardal Yağının Saça Faydaları

Hardal yağı, içerdiği zengin mineral ve vitaminden dolayı birçok hastalık üzerinde oldukça etkili sonuçlar ortaya çıkarmasının yanı sıra en büyük önemli etkiyi saçlar üzerinde yapar. Saçlara doğal bakım yapmanın yollarından biri olan katkısız yağlar arasında baş sıralarda yerini alan hardal yağının saçlar üzerinde oldukça önemli yararı vardır.

Hardal yağının tohumlarından üretilen hardal yağı, içerdiği  selenyum, fosfor, magnezyum sayesinde hücreleri çevresel karşı korur ve antioksidan etkisiyle saçların güçlenmesine olanak sağlar.

Şimdi hardal yağının saça faydaları nelermiş bakalım.

Hardal yağınin içeriğindeki bulunan omega-3 yağ asitleri saçların daha güçlü, daha parlak ve daha kalın olmasını sağlarken aynı zamanda saçların daha hızlı ve daha sağlıklı uzamasına neden olur.

Hardal yağı, içerdiği selenyum maddesi ile saçı dışarıdan gelen sorunlara karşı koruyarak saç dökülmesinin yavaşlamasına olanak sağlar. Hardal yağı ayrıca saç sağlığını olumsuz etkileyen soğuk hava, güneş ışınları, saç şekillendirici aletler ve hava kirliliğinden saçları korur. Saçın ana maddesi olan proteini bünyesinde barındırması nedeniyle hardal yağı, saçların sağlıklı ve parlak şekilde uzamasına olanak sağlar. Saç üzerinde oldukça önemli etkiye sahip doğal yağlardan biri olan hardal yağı saça nasıl uygulanır ? Saç uzunluğuna ve kalınlığına göre belirlenecek olan hardal yağını avucunuza dökün. Ardından belirlemiş olduğunuz hardal yağını öncelikle saç köklerine ve ardından tüm saçlarınıza masaj yaparak yedirin. Hardal yağını saçlarınıza iyice yedirdikten sonra saçınızı bone yardımıyla kapatıp yarım saat bekleyin ve süre sonunda saçlarınızı normal şekilde yıkayın.

Hint Kınası Saça Nasıl Yapılır ?

Adında olduğu Hindistan veya Arabistan ülkelerinde yetişen baz kına ağaçları vardır. Hatta bulunduğu yerden 30-40 metre uzaklığa kadar mis gibi kokusu yayılır. İşte bu ağaçların yapraklarını toplayıp güneşte kurutup döverler onu tam toz haline getirirler. Bir miktar su veya ıslatılmış çayla harmanladıktan sonra uygulanabilir. Kimi zaman Hint kınası sadece saça değil ellere ayaklara da uygulanır. Örneğin düğününüz varsa eğer bembeyaz bir gelinlikte ellerimizde kırmızı nakışlar çok hoş bir görünüme sahip olabilir. Kimi zamanda tatlımı tatlı tombul bebeklerimizin ayaklarına o desenlerle kınayı yapabiliriz. Saçlarımıza uyguladığımız saç boyalarına göre daha sağlıklı daha rengini koruyucu ve daha az kimyasal içerdiği için tercih edilenler arasındadır. Peki, hint kınası saça nasıl yapılır ?

Şimdi gelelim saçımıza nasıl uygulayacağımıza, Şimdi öncelikle aktarlardan veya marketlerden bulabileceğimiz istediğimiz renk seçimi doğrultusunda kınamızı alıyoruz. Eğer saçımıza uygulayacağımız rengin açık olmasını istiyorsak limon suyu kullanabiliriz. Ayrıca bunun tam tersi olup renginin koyu olmasını istiyorsak eğer içine soğan suyu yada demlenmiş çayda kullanabilir.

Saçlarınızın yıprandığını hissediyorsanız eğer tekrar aktarlardan bulabileceğiniz badem yağından bir kaç damlada katarak saç renginizi daha canlı daha dolgun ve parlak hale getirebilirsiniz. Bu şekilde de yıpranmayı azaltmış olacaksınız. Konumuza ek olarak belirtmek isterim eğer Hint kınasını saça uygulamak istediğinizden eminseniz uzunca süre normal boyalara veda edeceksiniz.

Çünkü boya kınanın üstüne tutmaz. Ayrıca Hint kınası saçları kuru olan insanlara pek önerilmez saçlar kuruluğundan dolayı dökülebilir veya kopabilir. Hint kınası saç diplerindeki kepeğe alerjiye de çok iyi gelir. Anlayacağımız gibi Hint kınası doğaldır sağlıklıdır hijyeniktir.

Hint Yağının Saç Uzatmaya Etkisi

Saçların görsellikteki payı oldukça yüksektir. Kadın yada erkek, hangi cinsiyetten olursa olsun tüm insanlar saçlarının kusursuz ve güzel olmasını ister. Bunun içinde kendilerine mantıklı gelen her yöntemi uygulayabilmektedirler. Kimi saatlerce güzellik salonlarında, kimi ise evinde. Fakat saç bakımı büyük bütçeler olmadan da yapılabilir. Evde kendi şartlarında, kendi rahatlığında istediği bakım kürünü uygulayabilir. Tabi doğru metodlarla! Yanlış bakım uygulaması saçlara yarardan çok zarar verir. Saçlarınız yanabilir, kırıklar oluşabilir ve kullanılamayacak kadar dahi kötü olabilir.

Bunun için bilinçli bir kullanıcı olmakta fayda var.Saçlarını uzatmak isteyipte uzatamayanlar, saçlarım geç uzuyor diyenler ve keşke yeni saçlarım olsaydı diyenlerin kullandığı bakım yağıdır hint yağı. Şimdi sizlere hint yağının saç uzatmaya etkisi olup olmadığından bahsedeceğim.

Hint yağı düzenli kullanımda saçlarınızda uzamayı sağlar. Zamanla saçlarınızın hacim kazanmasını sağlayarak parlaklık ve güç katar. Her banyo öncesi saçlarınızın diplerinden uçlarına doğru uygulanmış hint yağını bir saat bekletip durulayın. Bu işlemi düzenli olarak yaptığınızda 2. ayın sonunda saçlarınızdaki farkı gözle görülür bir biçimde fark edebilirsiniz. Yalnız bir konuda dikkat etmeniz gerekir. Her yağın sahtesi mevcut ve zararlı.

Fakat hint yağının iki kat daha zararlı. Çok bulunmadığı için mazot yada makina yağı kullananlar mevcut. Kokusu kötü olduğundan anlaşılmayabilir. Bu yüzden eczaneden yada güvendiğiniz bir aktardan temin etmeye çalışın. Bakım yapmak isterken saçlarınızdan olmayın. Unutmayın su bile yeri geldiğinde zarar verebilir. Bu yüzden siz siz olun araştırmadan, iyice doğru kürü öğrenmeden denemeyin. Arzu edilen sağlıklı saçlar için!

Hızlı Saç Uzatma Formülleri

Bayanların güzelliklerine güzellik katan konulardan biri de saçlardır. Saçlar sıkıntı, stres gibi nedenlerden dolayı yıpranmakta, dökülmekte ve matlaşmaktadır. Bazen bayanlar bu nedenler ile saçlarını kestirebilmektedir. Özellikle son yıllarda moda haline gelen uzun saçlar pek çok erkeğin aklını başından almaktadır. Genç kızların pek çoğu saçlarını uzatarak bakımını yapmaktadır. Böyle durumlarda sizlerde saçlarınızı uzatmak istemez misiniz? Bunun için eczanelerde bir çok ürünle karşılaşabilirsiniz. Tamamen doğanın bizlere sunduğu bitkiler sayesinde de saç uzatmak zor değil. Şimdi, hızlı saç uzatma formülleri nelermiş bir bakalım.

Öncelikle saçlarınıza doğru ürünler ile doğru bakımlar yapmanızda fayda var. Ayrıca saçlarınızı düzenli olarak uçlarından kestirdiğinizde daha canlı büyümesini sağlayacaksınız. Avokado yağı bulunan saç bakım kremleri ve şampuanları kullanın. Saçı nemlendirici özelliği bulunan avokado saçı besleyerek daha hızlı uzamasını sağlayacaktır.

Saçlarınıza mutlaka masaj yapmalı ve kan akışını hızlandırmalısınız. 1 çay kaşığı lavanta yağı ile 2 yemek kaşığı zeytinyağını karıştırarak saç derinize uygulayabilirsiniz. Ayrıca masaj da yapabilirsiniz. Böylece saçlarınız nemlenmiş olacaktır. A ve c vitamini içeren bitkileri yemekte hatta saçlarınıza sürmekte fayda var. Bu vitaminler saçlarınızı besleyerek uzamasına yardımcı olacaktır.

Bir kapta bir yumurta akı ile bir miktar zeytinyağını iyice karıştırmalısınız. Oluşturduğunuz bu karışımı saç diplerinize masaj yaparak uygulamalısınız. Ardından saçını bone, eşarp ya da streç ile sarmalı ve birkaç saat beklemelisiniz. Haftada 1 defa yapacağınız bu karışım ile daha bakımlı ve hızlı büyüyen saçlara sahip olacaksınız.

Hızlı Saç Uzatma Teknikleri

Kadınların bakımlı olmaları adına ve şıklık yarışında ilk sırada olmaları adına yapabilecekleri ve başarabilecekleri ilk değerli adım saçları ve saç bakımıdır. Uzun saçlar her zaman değerini korumaktadır. Kadınlar da saçlarını uzatmak için çeşitli yollar seçerler. Şimdi sizlerle, doğal yöntemlerle hızlı saç uzatma teknikleri paylaşacağız. Dilerseniz kağıt kalem alarak paylaşacağımız notları sizler de unutmayacağınız bir yere yazın.

Hızlı bir şekilde saçları uzatmak için, ilk olarak mucizevi bir bakım yağını sizlerle paylaşalım. Gerekli olan malzemelerimiz; 3 damla lavanta yağı, jojoba yağı, 2 damla sedir ağacı yağı, 3 damla biberiye yağı, 2 damla kekik yağını kısık ateşte bir miktar ısıtıyoruz. Isıttığımız bu bitkisel karışımlı yağı, haftada 2 kez saç diplerine masaj yaparak uyguluyoruz. 1 saat beklettikten sonra ılık su ve şampuanla birlikte duruluyoruz. Bu karışım; saçlarınızın hızlı bir şekilde uzamasına yardımcı olurken saçlarınıza parlaklık ve canlılık da kazandıracaktır.

Saçlarınızı uzatmak için önereceğimiz tekniklerden ikincisi; yumurta akının geçmişten gelen, saçları uzatması ve canlılık kazandırmasıdır. Saçlarınıza yumurta akı uygulamak, 10 kat daha güçlendirmek demektir. Saçınıza yumurta akını uygulayarak streç yardımıyla 1 saat beklemek. Ardından; ılık su ve şampuanla birlikte duruladığınız zaman saçlarınızın hızlı bir şekilde uzadığını ve canlandığını göreceksiniz. Bu bakım ürününü de haftada 2 kez uygulayabilirsiniz. Gözle görülür değişim için en az 1 ay geçirmenin şart olduğunu da sizlerle paylaşabiliriz.

Saç derisinin ve köklerinin canlanması da saçları uzatmaktadır. Bunun için günde 2,3 kez saçlarınızı 2,3 dakika kadar taramalısınız.

Hızlı Saç Uzatma Yolları

Saçlarınız yavaş uzuyor, kısa saçtan sıkıldıysanız, saçınızı kestirdiğinize bin pişman olduysanız kısa sürede saçlarınızı uzatacak yöntemleri bu yazı da bulabilir ve upuzun saçlara kolaylıkla sahip olabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken bir çok ayrıntı vardır. Eğer saçlarınız yıpranmış ise saçlarınızın kısa sürede uzaması imkansızdır. Yıpranan saç tüm nemini, proteinini kaybederek dökülür ve uzamaz. Bunun için saçınızın uçlarında kırık var ise onları aldırmalı ve uygun nemlendirici maskeler ile bakım yaparak eski sağlığına kavuşana kadar maske ve bakıma devam etmelisiniz. Bu süreçte çok fazla ısıya maruz kalmaması adına şekillendirmek için fön, düzleştirici, maşa uygulamamalısınız. Bunun yanında çok fazla bilinen bir yanlıştan uzak durmalısınız. Şimdi, hızlı saç uzatma yolları nelermiş bakalım.

Her gün saç yıkamanın saçı uzatacağına dair yanlış görüşe itibar etmemelisiniz. Her gün saç yıkamak saçlarınıza zarar verir. Saçın ihtiyacı olan nemi ve yağı kaybetmesine neden olur. Bu yüzden saç 2-3 günde bir çok fazla yıpratmadan ve aşırı şampuan kullanımından uzak durarak yıkanmalıdır. Tüm bu süreçte bu püf noktalara dikkat ederek saçlarınızın sağlıklı ve kısa sürede uzamasına katkıda bulunabilirsiniz. Bunun yanında ayda 2 defa ılık zeytin yağı ve çöreotu yağını karıştırıp saça uygulayarak yaklaşık 2 saat saçta bekletip durulayınız. Bu uygulama ile saçlar kısa sürede uzarken bunun yanında dökülen saçlar yerine yeni saçlar çıkacak ve daha sağlıklı saçlara sahip olabileceksiniz.

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Önerileri

İnce telli saçlara sahip olan kişiler, saçlarının sönük olmasından ve şeklinin çabuk bozulmasından yakınırlar. Bir kaç küçük uygulama ile saçlarınızın daha kalın telli görünmesine ve hacim kazanmasına yardımcı olabilirsiniz. Şimdi geçelim ince telli saçlar için bakım önerileri vermeye.

İnce telli saçlara iyi gelen kürlerden birincisi bal ve tarçındır. Bu iki mucizevi besin bir araya gelince ince telli saçları kalınlaştıran harika bir maskeye dönüşüyor. 1 çay bardağı su ve 1 yemek kaşığı toz tarçını cezveye koyup kaynatın. Cezveyi ocaktan alıp ılık bir hale geldikten sonra içine 1 yemek kaşığı süzme bal koyun.

Elde ettiğiniz bu karışımı şampuanınıza ekleyin. Ancak dikkat etmeniz gereken bir husus ise şampuanı her kullanımdan önce mutlaka çalkalayın ki yaptığınız bu maske ve şampuanınız birbirine karışsın. Saçlarınıza sürdüğünüz şampuanı 2 dakika beklettikten sonra durulayın, böylece saç diplerine etki edecek ve saçlarınızı kökten uca besleyecektir. İnce telli saçlar için doğru şampuanı kullanmak büyük önem taşır. Saçlarınızı hem besleyen hem de canlılık veren menekşe, ısırgan, çam terebentin gibi doğal şampuanlar ince telli saçlarınızın ihtiyaç duyduğu bakımı yapmasını sağlar.

İnce telli saçlarınızı kuruturken dikkatli olmanız gerekir. Saçlarınızı yıkadıktan sonra uçlarındaki suyu elinizle sıkarak alın ve havluya sarın. Saç kurutma makinesini en az 30 cm uzaktan tutarak saçlarınızı kurutun. Saçlarınızı öne doğru atarak geniş dişli bir fırça ile tarayın. Başınız öne doğru eğikken saç kurutma makinesi ile tekrar saçlarınızın üstünden geçin ve uygulama saçlarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olur.

Saçlarınızı şekillendirirken hacim veya dolgunluk verici özelliğe sahip jel, sprey ya da maskeleri tercih etmelisiniz. Bu tür ürünler saçlarınızı ağırlaştırmadan hacim kazandırır ve gün boyunca saç modelinizin kalıcı olmasını sağlar.

İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak

Saçların yapısında en büyük etki, genetik ve çevresel faktörlerdir. Kiminin saçı yapısı gereği kıvırcık, kiminin saçı düz kiminin ise dalgalıdır. Bu farklılıklardan bazıları ise kumral, sarışın, esmer yada kızıl olunması. Saçlar bu özelliği bakımından çok farklıdır.  İşte saçın yapısı nasıl olursa olsun mutlaka yapısına göre bakım yapılmaktadır. Fakat, sorun olarak görülen şey ise saçlarda görülen rahatsızlıklardır. Saç dökülmesi, kırıklar, yıpranmalar ve buna örnek birçok rahatsızlık buna örnektir. Bu sorunlardan bir tanesi de ince telli saçlara sahip olmak. Saçların kalın, gür ve hacimli olması istenir daima. Bu yüzden de bu uğurda bakımlar yapılmaktadır. İnce telli saçları kalınlaştırmak için yapılacak bazı bakım yöntemleri vardır. Bunlardan birkaçını sizler için derledik.

– Saçlarınıza hint yağı ile bakım yaparak bunu sağlayabilirsiniz. Saç diplerinden saç uçlarına doğru hint yağını uygulayıp bekletiniz. Bu bekleme işlemi yaklaşık iki saat olmalıdır. İki saatten sonra ılık su ile durulayıp yıkayınız.

– Saçlarınıza yılan yağı ve lavanta yağıyla bakım yapabilirsiniz. Her iki yağı karıştırarak da kullanabilir, ayrı ayrı da kullanabilirsiniz. Ayrı kullanmak isteyenler, hint yağının kullanım şekli gibi

kullanabilir. Fakat karışım olarak uygulamak isteyenleri ikiye bir oranında karıştırarak uygulayın. 2 tatlı kaşığı yılan bir tatlı kaşığı lavanta olacak şekilde uygulayıp bir saat boyunca bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayıp yıkayınız. Bu şekilde yapacağınız uygulamalar ile saç tellerinizi güçlendirebilir ve kalınlaşmasına yardımcı olabilirsiniz.

Isırgan Otu Saça Nasıl Uygulanır ?

Saçlarınız için uygun bir bakım arıyor iseniz, nemlendirmek, kirden arındırmak, besleyici bir maske yapmak ve parlak bir bitiş istiyor iseniz ısırgan otu ile bu isteklere hemen kavuşabilirsiniz. Isırgan otu maskesi saça parlaklık verirken bunun yanında saçı besler ve daha sağlıklı bir görüntüyü size sunar. Eğer kepek probleminiz var ise ısırgan otu bu durum ile de savaşır ve kepek için en etkili çözümlerden biridir. Peki, ısırgan otu saça nasıl uygulanır ?

Bitkinin dokunulduğunda eli kaşındırdığı ve alerjiye sebep olduğu bilinmektedir. Bunun için öncelikle ısırgan otunu demlemeli ve bu şekilde kullanmalısınız. İlk olarak 4 su bardağı suyu bir demlikte kaynatın. Ardından 5 gram ( küçük bir tutam) ısırgan otunu kaynayan su içine atınız ve 5 dakika daha kaynatıp demliğin altını kapatıp soğuyana kadar bekleyiniz. Bu tarif 3 kullanımlıktır. Bu ölçüyü dikkate alarak uygulama yapmalısınız. Ardından duş öncesi nemli saçlarınıza bu karışımı uygulamalısınız.

Ardından yaklaşık 10 dakika bu kürü saçınızda bekletmelisiniz. Masaj yardımı ile saça yedirdiğiniz bu kürü ılık su ile durulayınız. Ardından her zaman kullandığınız şampuan ile saçlarınızı durulayınız. Bu uygulamayı ayda 2 kere rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Alerjik reaksiyon göstermesi durumunda uygulamayı derhal kesmelisiniz. Ayda 2 defa uygulayabileceğiniz bu kür hem kolay hemde zahmetsizdir. Bu şekilde saçlarınız eski nemine ve sağlığına kavuşur ve daha kısa sürede uzar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir