Google Korona Dönemi Boyunca En Çok Aranan Kelimeleri Bildirdi

google popülerleri korona

Koronavirüs salgını sebebiyle günlük rutinimiz büyük çapta değişti. Bu değişim, yanısıra gereksinimlerin da değişmesine neden oldu. Google verilerinden yararlanılarak oluşturulan ve 30 Mart ile 5 Nisan aralığını kapsayan bir rapor, Türkiye’nin korona günlerinde en fazla neleri aradığını ortaya koyuyor.Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkıp tüm dünyaya yayılan ve nihayetinde de pandemi haline gelen koronavirüs salgını, hayatımızı büyük çapta etkiledi. 1 milyarın üzerinde insan, uzunca bir süredir gerekmedikçe evlerinden çıkmıyor. Ayrıca bir çok iş yeri de şu anda ya çalışmıyor ya işleri evden yürütüyor ya da kısıtlı zamanda hizmet sunmaya devam ediyor.
Koronavirüs salgını sebebiyle yaşamın bu denli değişmiş olması, ihtiyaçları da değiştirdi. Hal böyle olunca da insanlar, yeni gereksinimleri doğrultusunda hareket etmeye ve bu ürünlerle ilgili araştırmalar yapmaya başladılar. Şimdiyse internet piyasasının belki de en önemli ismi olan Google, korona günlerinde Türkiye’deki internet kullanıcılarının en fazla neyi aradığını ortaya koydu.
Google
Google verilerinden yararlanarak rapor oluşturan Google SMB Premier Partneri EG Bilişim Teknolojileri, koronavirüs günlerinde neleri daha çok aradığımızı ve ihtiyaçlarımızın, hangi doğrultuda değiştiğini ortaya koyuyor. 30 Mart ile 5 Nisan aralığını kapsayan rapor, ülkemizin içerisinde bulunduğu durumun, yurttaşlar tarafından nasıl karşılandığını da gözler önüne seriyor. Dilerseniz hemen, raporun detaylarına geçelim.
İLGİLİ HABER
Google, Dolandırıcılıkları Durdurmak İçin Play Store Kurallarını Sıkılaştıracak İnternette tıraş makinası, uzaktan eğitim ve ekmek yapımı gibi konular hakkında yapmış olduğumuz aramaları artırdık
Google’dan elde edilen verilere göre ülkemizdeki internet kullanıcıları, 30 Mart ile 5 Nisan tarihleri arasında ekmek yapımı, uzaktan eğitim ve tıraş makinası gibi terimleri sıklıkla aradılar. Aslına bakacak olursak bu durum hiç de şaşırtıcı değil. Çünkü insanlar, sokağa çıkma yasakları sebebiyle evlerinde ekmek yapmaya çalışırken, bir süredir devam etmekte olan uzaktan eğitim ile ilgili bilgi sahibi olmak da istiyorlar. Ayrıca kuaför salonları da bir süredir hizmet vermiyor.
Google Trends
Türkiye’deki internet kullanıcılarının Google üzerinden yapmış olduğu aramalar, kurum ve kuruluşlarla ilgili de artış gösterdi. Yayımlanan rapor, yurttaşların bir kuruma gitmeden önce o kurumla ilgili web üzerinden daha fazla araştırma yapmış olduğunı ve hizmet sunan yerin açık olup olmadığını kontrol ettiğini gösteriyor. Ayrıca yurttaşlar, son zamanlarında evlerinde gıda stoklayabilmek için derin dondurucu aramalarını da artırmış durumdalar.
Diğer ülkelerdeki insanlar da alışkanlıklarını değiştirmeye başladılar
Diğer ülkelerdeki insanların da hayatları değişti ve bu durum, onların da internet kullanımına da direk olarak yansıdı. Örneğin Almanya, maya yapımının nasıl olduğunu öğrenmeye çalışırken İtalya, kurabiye tarifini öğrenmek için Google‘a başvurdu. İngiltere ise karantina günlerinde masa tenisi masası ve basketbol potası aradı.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Google Korona Dönemi Boyunca En Çok Aranan Kelimeleri Bildirdi