Google ile Başlayalım

google ev

Google dünya devi arama motorunu biraz tanıtmak istedim ne gibi uygulamaları var neden Google gibi soruları yanıtlayacağım.

Google Adsense

Google Adsensede web site sahiplerine büyük olanak sağlayan sitelerinde Google Adwords ile reklam kampanyası oluşturmuş firmaların şirketlerin reklamını web sitelerinde göstermelerine yarayan yazılımdır.Bence Google Adsensenin en önemli rol oynayan işlevi çerezler(cookies) kullanmasıdır mesela googleda ayakkabı aradık o gün girdiğimiz her sayfada ayakkabı reklamlarının çıkması tesadüf mü dersiniz 🙂

Google Adwords

Google Adwords Reklam vermek için kullanılan uygulamadır. Google’a dersiniz ki ben domates satacağımreklam kampanyası oluşturup reklamınızı yapabilirsiniz.Neden mi reklam verirsiniz Google’da ilk sırada çıkmak için daha çok kullanıcıya hitap etmek için yapılabilecek en güzel şeyi yaparsınız.

Google Analystics

Google Analytics ise web site kurucularının site trafik anahtar kelimeler günlük siteye yapılan ziyaretler gibi bir çok analiz yapan uygulamadır.

Youtube

Google’ın video paylaşım sitesi olarak bilinen Youtube herkese açık bir site olup bir çok kişiye faydalı olan bir sitedir.Müzik,Oyun,Haber,Eğitim,Radyo gibi bir çok konuda kullanıcıyı bünyesi altına toplamıştır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Google ile Başlayalım