Google Adsense Nedir, Nasıl Kullanılır?

Google Adsense Nasıl Kullanılır ?

İnternetten para kazanmak için bir Google hesabı ve buna bağlı bir Adsense hesabımız olması gerekmektedir. Nedir bu Adsense?

Adsense hesabı bize YouTube ve internet sitesi üzerinden reklam alarak para kazanmamızı sağlar. Bir Adsense hesabı açarak kendi siteniz üzerinden kontrollü bir şekilde reklam gösterebilirsiniz. Bu sayede gösterdiğiniz reklamlar ile gelir elde edebilirsiniz.

Adsense hesabı nasıl açılır?

Adsense hizmeti bir Google ürünüdür. Yani bir Adsense hesabınız olması içince öncelikle ücretsiz Google hesabı açmamız gerekir. Günümüzde neredeyse tüm insanların bir Google hesabı bulunuyor ve Google hesabı açmak bir dakikadan az sürüyor.

Google’dan Adsense diye aratıp çıkan siyete girdiğimiz zaman Adsense hesabımızı oluşturabiliriz. Bu ürün de tamamen ücretsiz fakat sitemizi Adsense hesabımıza ekledikten sonra bir onay süreci gerekiyor. Site adresimizi Adsense hesabımıza bağladıktan sonra sitemiz incelemeye gidiyor ve reklam vermeye uygun olup olmadığı kontrol ediliyor. Bu süreç genelde 7 ile 20 gün arası değişmekte.

Adsense ile para kazanma

Sitemiz reklam onayı aldıktan sonra Adsense hesabımıza giriş yapıp, reklamlar kısmından bize verilen reklam kod’umuzu sitemizin reklam vermek istediğimiz yerine koymak oluyor. Böylece internet siteniz üzerinden para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir