Gelin Makyajının Püf Noktaları, Gölgeli Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Gelin olmak, gelinlik giymek kadınların hayatlarında en fazla önem verdiği ve en unutamayacakları günlerden biridir. O gün tepeden tırnağa kusursuz olmak isteyen gelin adaylarının kötü bir sonuçla karşılaşmamak için gelin makyajında da bazı hususlara özellikle dikkat etmeleri gerekmektedir. Şimdi hep birlikte gelin makyajının püf noktaları nelermiş bir bakalım.

Öncelikle eğer mümkünse düğün gününden önce makyajın provasını yapmak o gün bir sürpriz yaşanmasını önler ve doğru görünümü bulmak açısından avantaj kazandırır. Diğer bir önemli nokta yüzdeki tüylerin temizliğini birkaç gün önceden yapmaktır. Çünkü aynı gün yapıldığı taktirde yüzde kızarma ve alerjiye yol açabileceğinden makyajın yüzdeki duruşunu bozarak kötü bir görünüme yol açabilir. Makyaj yapılacak malzemelerin seçimi de çok ama çok büyük önem taşır.

Özellikle suya dayanıklı ürünlerin seçilmesi gerekmektedir. Çünkü koşturmalı ve yoğun bir gün olacağından yaşanan terlemenin makyaja zarar vermemesi için ürünlerin suya dayanıklı olması şarttır. Diğer taraftan artık teknolojide ki ilerleme sayesinde fotoğraf makineleri full hd çekim yapabildiğinden özellikle kullanılan fondötenler de hd fondöten olarak tercih edilmeli ve fotoğraflarda çok daha güzel bir görünüm sağlanmalıdır.

Yine o gün çok sayıda fotoğraf çekileceğinden ve eğer flaşlı çekim yapılacak ise kullanılan ürünler spf yani güneş koruması içermemelidir. Çünkü bu tarz ürünler kullanıldığında çekilen fotoğraflarda yüzün beyaz çıkma olasılığı yüksektir. Makyaj da ise özellikle alt kirpik diplerinin belirginleştirilmesi ve dengeli bir makyaj yapılması önemlidir. Yani hem gözler de hem de dudaklar da koyu renkler kullanılmamalı yoğunluk ya sadece göze ya da sadece dudağa verilerek daha hoş ve çekici bir görünüm yapılmalıdır. Makyajdan sonraki diğer adım ise muhakkak sabitleyici bir sprey kullanarak makyajın kalıcılığını artırmak ve kolayca bozulmasını engellemektir.

Gölgeli Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Özel gün ve davetlerin vazgeçilmezidir ağır makyaj. Düğünlerde, nişanlarda, mezuniyetlerde, randevularda, günlük kullanımda yada çekimlerde kullanılan yegane makyaj türü buğulu bakışların kaynağı olan gölgeli makyajdır. Gözleri olduğundan daha çekici gösteren bu uygulama, ünlü kadınların en çok tercih ettiği makyajdır.

Hayranı olduğunuz ünlü gibi siz de olabilirsiniz. Beyonce’ nin gözleri nasıl da güzel dediğiniz an, o gözlere sahip olmayı istediğiniz anlaşılabilir. Yada eşiniz televizyonda bir kadının gözlerinden övgüyle bahsettiğinde, ne var hepsi makyaj diyerek cevapladığınızda. Aynen öyle hepsi makyaj. Belki de aynı makyajı yaparak gözleriniz onlarınkinden de güzel ve çekici olabilir. Bunun için yapmanız gereken kullanmayı sevdiğiniz farları, takma kirpiği ve fırçanızı hazırlamanız. Daha sonra gölgeli göz makyajı nasıl yapılır anlatmaya geçelim.

– Önce cildinizdeki kusurları uygun kapatıcı ve fondötenle kapatmanız gerekir.

– Daha sonra uygulamak istediğiniz far tonunu seçin. Örneğin açık kahve istiyorsanız iki ton koyu kahve, istediğiniz ton açık kahveyi ve gold tonlarındaki kahve tonunu yanınızda bulundurun. Yani üç farklı tonu.

– Gölgeli göz makyajı için göz kapağının kaş kısmına ulaşmayan kısmına en açık tonu uygulayın. Verdiğimiz örnekten anlatacak olursak eğer gold tonu içeren kahve farı göz kapağına sürün. Daha sonra bir ton koyu ton farı kirpiklerin bitiminden yarıya kadar sürün. Ve son olarak en koyu tonu kirpik bitiminden 1/4 kısma kadar sürün. Üç ren bir göz kapağınız olacaktır. Gölgeli görünüm için temiz bir fırça ile yada parmağınızla koyu tondan açığa doğru süpürme işlemi yaparak dağıtın.

– Son olarak bulutlu bakışlar için , alt kirpiklere kalem yerine koyu ton farı sürüp takma kirpiğinizi takarak rimelle belirginleştirebilirsiniz.

Göz Altı Kapatıcısı Nasıl Sürülür ?

Göz altı kapatıcısı doğru uygulanmadığı zaman ya da fazla ürün kullanılarak uygulandığı zaman gözlerinizde beyaz bir gözlük varmışçasına kötü bir görüntüye neden olabilir. Yani kısaca bu ürünü kullanmanın belli başlı kuralları ve püf noktaları vardır. Şimdi gelin hep birlikte göz altı kapatıcısı nasıl sürülür öğrenelim.

Eğer gözlerinizde morluklar varsa üzerine ten rengi ya da beyaz renkte bir kapatıcı sürdüğünüzde göz çevreniz açık mavimsi bir renk alacaktır . Bu nedenle ilk önce kırmızı ya da pembe bir rujla ya da kontör paletinde bulunan pembe renkle göz çevrenizi kapatın ve fırça ya da sünger yardımıyla kullandığınız ürünü cildinize eşit dağıtın.

Daha sonra kullanmak istediğiniz renkte (ben fondöteninizden en az 2 ton açık bir renk öneriyorum ) kapatıcıyı göz çevrenize uygulayın. Göz kapağınıza uygularken, kaşlarınızın başlangıcına kadar sürmelisiniz.

Göz altınıza uygularken ise yanağınıza doğru bir eşkenar üçgen oluşturmalısınız. Fakat bu üçgen elmacık kemiklerinizi geçmemeli. Kapatıcıyı yine bir sünger ya da fırça yardımı ile cildinize eşit şekilde dağıttıktan sonra göz kapaklarınıza istediğiniz renkte bir far sürebilir ya da kapatıcıyı sabitlemek için kapatıcıyla aynı tonda mat bir farı geniş uçlu bir fırça yardımıyla uygulayabilirsiniz. Kapatıcı uygulamanız bittikten sonra göz pınarlarınıza hafif bir aydınlık vermesi için kapatıcınızla aynı tonda sedefli bir farı göz pınarlarınıza ufak dokunuşlarla uygulayabilirsiniz.

Bu daha aydınlık ve sağlıklı bir görüntü oluştururken daha çekici bakışlara sahip olmanızı sağlayacaktır. Yada varsa göz pınarlarınıza highlighter uygulayabilirsiniz. Çok fazla ve yoğun ürün kullanmadığınız sürece highlighter hoş ve doğal bir görünüm sağlayacaktır. Tüm bu uygulamalardan sonra göz makyajınızı renklendirebilir, maskaranızı sürebilir ya da göz makyajınızı bu aşamada bırakıp makyajınızı tamamlayabilirsiniz. Çünkü sadece kapatıcı uygulamak bile hoş ve doğal bir görünüme kavuşmanızı sağlayabilir.

Göz Farı Nasıl Sürülür ?

Göz makyajı tüm makyajın tamamlayıcısıdır. Gözde ki makyajın doğru olmaması durumunda gözler güzel görünmeyebilir bunun yanı sıra makyajda bir bütünlük sağlanamayabilir. Bunun için göz makyajı makyaj için hayati bir önem taşır. Göz makyajında da vazgeçilmeyen malzemeler arasında ilk sırada far gelmektedir. Günlük hayatta, sokak modasında, gece makyajında, davetler de, düğünler de makyajın vazgeçilmez parçasıdır. Hatta doğal ve bakımlı bir görüntü için sadece far ile de bu görünüme ulaşabilirsiniz. Peki, göz farı nasıl sürülür ?

Mat, renkli, simli bir çok tonu ve yapısı olan far vardır. Bunun için öncelikli olarak nereye gideceği ve ne yönde bir makyaj yapılacağı belirlenmelidir. Günlük kullanım için ise simli ve çok fazla renkli farlardan uzak durulmalı, gece makyajı ise simli ve koyu renkler kullanılmalı eğer doğa yürüyüşü, festival, konser için ise renkli uygulamalar ile bahar havası katılmalı ve canlı bir görüntü yakalanmalıdır. İlk olarak göz makyajında göz kapakları nemlendirilmeli ve nemini emmesi için bir süre beklenmelidir.

Nemlendiriciyi emen ve kuruyan göz kapaklarında uygulama yapmaya başlayabilirsiniz. İlk olarak ikili ve geçişli bir far mı yoksa tek renk mi kullanacağınızı belirlemelisiniz. Eğer tek renk ise göz pınarından başlayıp kaşların bitim yerine kadar uygun bir far fırçası ile iyice yedirilip her tarafı eşit olacak şekilde far uygulanmalıdır. Eğer ikili ton kullanmak istiyor iseniz. Açık tonu göz pınarından kaş bitim noktasına kadar sürüp koyu rengi göz kapağının ortasından dışa doğru sürerek geçişli bir görüntü verebilirsiniz.

Göz Şekline Göre Makyaj Nasıl Yapılır ?

Makyaj yaparken bütünleyici bir şekilde makyaj yapmak çok önemlidir. Bunun için renkli gözlü bayanlarda özellikle gözleriyle uyumlu bir şekilde makyaj yapmaktan çok hoşlanırlar. Bu durum onların güzelliklerini tam kılarken ayrıca gözlerinin de ön planda olması onları çok cazibeli yapacaktır. Peki, göz şekline göre makyaj nasıl yapılır ?

Sadece renkli gözler için değil ayrıca birbirine yakın, birbirinden uzak, büyük gözler, küçük gözler, yuvarlak ve ya çekik fark etmez her göz şekline uygun makyaj yöntemlerini sizlere anlatacağız. İlk göz şeklimiz ise birbirine yakın gözler için olacaktır: Birbirine yakın olan gözler için iki göz arasındaki mesafe artırılma çalışılmalıdır. Bunun için gözün kuyruk kısmına daha çok yoğunlaşmalıdır.

Bunun için kuyruklu eyeliner çekme işlemi en iyi işlemdir. Göz pınarlarınıza ise açık tonlarda far sürmeye çalışınız.

Birbirine uzak gözler için ise: Diğer göz makyajının tam tersi amaç gözler arasındaki mesafeyi kısaltmak olacaktır. Burnun başlangıç kısmından başlayarak koyu renk fondötenle kaşların arasında gelene kadar sürülmelidir.

Küçük gözler için ise: Gözleri daha büyük göstermek için ise kaşlarınıza ve kirpiklerinize gereken önemi vermelisiniz. Yanı iyi bir maskara ile kirpiklerini tam dolgu şekline getirmelisiniz. Daha sonra üst kısmına siyah bir kalemle gözlerini daha büyük bir hal alacaktır.

İri gözler için ise: İlk yapmanız gereken gözün kapak kısmına kapalı tonlarda bir far sürmek olacaktır. Daha sonra kaşların alanına doğru ise açık tonlar da far uygulamanız yeterli olacaktır.

Son göz şeklimiz ise çukur gözler için yapılması gereken, dikkat çekici bir far yardımı ile farı gözlerinizin çukur kısmına sürünüz.

Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Önerileri

Makyaj yapılırken en çok dikkat edilen şey pratik ve güzel olmasıdır. Bu yüzden yüz tipine, ten rengine, göz rengine yada saç rengine göre makyaj türü seçilmektedir. Yuvarlak yüz hatlarına sahip olanların tercih ettiği makyaj ile kare yüz hatlarına sahip olan kişilerin makyajı elbette ki birbirinden farklıdır. Bunların yanında en çok yapılan makyajlardan biri de gözlük kullananlara yöneliktir.

Gözlük kullananların yaptığı makyajlar içinde göz makyajı yoktur. Nadiren bazı kadınlar göz makyajı yaparlar. Çünkü güneş gözlüğü sürekli kullanıldığından göz makyajı yapılmayıp diğer makyajlar yapılmaktadır. En çok tercih edilen ise dudak makyajıdır. Dudak makyajıyla beraber yapılan allık uygulaması da gözlük kullanan kadınların tercih ettiklerindendir. Şimdi, gözlük kullananlar için makyaj önerileri vereceğiz.

Kaşların kaş kalemiyle belirginleştirilmesi gözlük kullanan kadınlar için muhteşem bir seçenektir. Esmer tenli bir kadınsanız eğer, şeftali ve gold tonlarının hakim olduğu allıkları da kullanabilirsiniz.

Bu allıkların yanında kullanacağınız vişne, bordo, pudra, gül kurusu vb tonlarında rujlar ile de istediğiniz etkiyi sağlayarak makyaj yapabilirsiniz. Eğer kullandığınız gözlük tipi güneş gözlüğü değil de numaralı gözlüklerden ise o zaman yapacağınız makyajda dikkat edeceğiniz noktalar:

– Gözler hassas olduğundan kalem uygulamamanız gerekir. Eğer kalem uygulamak istiyorsanız sağlık testlerinden başarıyla geçmiş ürünleri kullanmalısınız.

– Gözlük kullanan kadınların ağırlıklı olarak yaptığı makyajlar far odaklıdır. Buğulu makyajlar, iki üç tonun beraber kullanılarak yapıldığı vb gibi makyajlar. Sizde bunu tercih edebilir ve rahat kullanabilirsiniz.

– Sade bir rimel sürebilirsiniz. Yalnız rimeliniz suya dayanıklı olmalıdır. Nemli ortamda akıp gözünüzü rahatsız edebilir.

– Sadece eyeliner tek kullanabilirsiniz.

Göz makyajını bu şekilde hallettikten sonra, allık, ruj vb ile de isteğinize uygun olarak makyaj yapabilirsiniz.

İnce Dudak Makyajı Nasıl Yapılır ?

Makyaj kadınların vücutlarında ve yüzlerinde kusurlu bulduğu yerleri düzeltmek ve olduğundan daha güzel göstermek açısından hayatlarında önemli yer tutan faktörlerden sadece bir tanesidir. Özellikle günümüzde kozmetik sektöründeki ilerleme ve gelişme sayesinde hemen hemen tüm ürünler kolaylıkla bulunabilmekte ve uygulama yapılabilmektedir. Örneğin ince dudaklara sahip kadınlar bazı ürünler ve kolaylıkla uygulayabilecekleri yöntemlerle daha güzel bir görünüm elde edebilirler. Şimdi sizlere ince dudak makyajı nasıl yapılır, ondan bahsedeceğiz.

Öncelikle ince olsun kalın olsun tüm dudak makyajlarında dikkat edilmesi gereken en önemli nokta dudak üstündeki tüylerin temizlenmesidir. Kusursuz bir görünüm için atlanılmaması gereken bir adımdır. Daha sonra ise doğru ruj rengini seçmek, yüz ve göz makyajına uyumlu bir ton yakalamak önem arz eder. İnce dudak makyajının en önemli noktalarından bir tanesi de kesinlikle dudak rengine uyumlu bir dudak kalemine sahip olmaktır.

Öncelikle dudak kalemi ile dudakların doğal çizgisini bozmadan hafif yukarıdan yeni bir dudak hattı çizilmelidir. Burada dikkat edilmesi gereken dudak kalemini yüz ile orantılı bir biçimde, çok fazla taşırmadan ve doğallığı bozmayacak şekilde kullanmaktır. Üst ve alt dudak bu yöntemle çizildikten sonra ise ruj sürme aşamasına geçilir. Ruj çizilen çerçevenin dışına taşmayacak biçimde sürülür. Dudak kenarlarına ve iç kısma da sürülmesi gerekmektedir çünkü ağız açılıp kapatıldığında kötü bir görünüm oluşabilir.

Ruj sürüldükten sonra kalemle tekrar kenarlarından geçilmesi ve arkasından açık renk bir kapatıcı ile yine dudak kenarlarına ince bir hat halinde geçmek dudakları ön plana çıkararak kusursuz bir görünüm sağlayacaktır. Yine ince dudaklıların seçecekleri rujdan daha açık tonda bir ruju ya da şeffaf bir parlatıcıyı dudaklarının tam ortalarına sürmeleri ışık etkisiyle daha dolgun ve kalın bir dudak görünümüne kavuşmalarını sağlayacaktır.

Islak Makyaj Nasıl Yapılır ?

Mat, donuk yüzler için son zamanların en çok yapılması gereken makyaj türüdür. Bu makyajı genelde daha çok ışıl ışıl gibi görünen yüzler için yapılır. Islak makyaj daha çok cildi genç ve sağlıklı gösteren bir makyajdır. Aslında klasik makyaja göre daha sağlıklı bir makyaj türü de olduğu söylenilmektedir. Çünkü ıslak makyajda diğer makyaj türüne göre kat kat fondöten sürmek yerine daha sade ve daha temiz bir yüz olacaktır. Peki, ıslak makyaj nasıl yapılır ?

Islak makyaj için gereken malzemeler;

Sıvı aydınlatıcı

Bir koyu birde açık renk allık

Renkli bir nemlendirici

Işıltılı far renkleri

İhtiyaç durumuna göre kapatıcı ve fondöten

Islak makyajda cildi fondöten ve kapatıcı ile kapatmaya gerek yoktur. Çünkü bu iki makyaj ürünü cildin mat görünmesine neden olacaktır. Fakat eğer yüzünüz buna ihtiyaç varsa yüzünüze sürünüz.

Ama cildiniz iyi bir cilt ise yapmanız gereken bol bol sıvı aydınlatıcı sürmenizdir. Daha sonra cildinize renkli nemlendiriciyi iyice yediriniz. Alt tarafa koyu üst tarafa da kapatıcı allık sürüp cildinizin daha parlak ve daha güzel görünmesini sağlayacaktır. Gözlerinizi renklendirmek için ise renkli farları göz kapaklarınıza sürünüz.

Daha sonra gözleriniz rimeli sürünüz. Son adım ise şeftali rengindeki ruju sürmek olacaktır. Böylece son zamanların en trend olan makyajını yapmış olacaksınız. Umarım bu makyaj türü size çok yakışık ve cıvıl cıvıl bir hayat yaşarsınız.

Ne kadar aydınlık bir görünüm, o kadar güzel bir cilde sahip olursunuz.

Işıltılı Makyaj Nasıl Yapılır ?

Makyaj bayanların vazgeçemediği bir aksesuardır. Biz bayanlar makyaj yaptığımız zaman kendimize olan güvenimiz artar. Yere sağlam basarız. Bugün sizlere ışıltılı makyajdan bahsetmek istiyorum. Bu makyaj çeşidi günlük hayatta pek kullanılmaz özel bir geceye davetliyseniz veya bir düğün ortamına gidecekseniz yapabileceğiniz makyaj ışıltılı makyaj olmalıdır. Peki, ışıltılı makyaj nasıl yapılır ?

Işıltılı makyajda en önemli faktör gözlerin ön plana çıkması ve netlik kazanmasıdır. Göz makyajına geçmeden önce her zaman olduğu gibi yüzümüzün hijyenine çok dikkat etmemiz gereklidir.  Yüz iyice yıkanmalıdır ve makyajın daha pürüzsüz ve canlı olması için mutlaka makyaj öncesi nemlendirici kullanılmalıdır. Daha sonra yüz tonunuza uygun bir fondöten kullanınız.

Makyajınız ışıltılı makyaj olduğundan dolayı allığımızı daha parlak renklerde seçmeye özen göstermeliyiz. Göz makyajımıza başlarken öncelikle göz altı torbalarını ortadan kaldırmak için ten renginizden daha açık bir kapatıcı uygulamalıyız. Ardından giyineceğimiz kıyafete uygun ve ışıltılı olabilecek şekilde far yardımıyla zeminimizi hazırlamalıyız. Ardından zemine uygun o renge yakın bir farla gölgelendirme yapabiliriz. Işıltılı makyaja parlak eyeliner seçmeliyiz.

Gözlerimizin üstünü çizdikten sonra renkli göz kalemiyle alt kısmı çizebiliriz. Göz makyajında son olarak göz pınarlarımızı daha canlı yapabilmek adına açık tonlarda örneğin sedef veya bej oda yoksa beyaz simli far yardımıyla küçük dokunuş sağlayabiliriz.

Allığımıza geçmeden önce elmacık kemiklerimizin biraz üst kısmına ışıkta parlayabilen bir göz paleti uygularsak göz makyajımıza daha farklı bir hava katabiliriz.  Allığınızı da yumuşak pembe şeftali tonlarında yaparak bitirebiliriz. Eğer kirpikleriniz seyrekse isteğe bağlı olarak takma kirpik kullanabilir. Kaşlarınızın arasını da kaş kalemiyle boyayarak doldurabiliriz. Dudaklarımıza istediğimiz renkte ruju uyguladıktan sonra simli parlatıcılardan sürüp makyajımızı tamamlarız. İşte ışıltılı makyajımızı sabitledikten sonra makyajımız geceye hazır.

İvana Sert Makyajı Nasıl Yapılır ?

Moda uzmanı olan Ivana Sert hem giyimiyle hem fiziğiyle hem de güzelliğiyle ön planda yer alıyor. Türkiye ye sonradan gelen güzel bayan burada çok başarılı işlere imza atmış bulunmakta. En son stil yarışmasında jüri koltuğuna oturmuştur. İşte bende size bugün sizlere İvana Sert makyajı nasıl yapılır onu anlatacağım.

Öncelikle yüzümüzü bir tonik yardımıyla temizliyoruz. Ardından cildimize en uygun nemlendirici uyguluyoruz. Bu şekilde 5 dakika bekliyoruz çünkü cildimizin nemlendiriciyi emmesine olanak sağlamış oluyoruz.

Ten rengimize en yakın ve bitkiselliğine güvendiğimiz fondöteni cildimize uyguluyoruz. Ardından gözaltı kapatıcımızı uyguluyoruz. Mat bej renginde farımızı aplikatör yardımı ile göz kapağımızın zeminini oluşturuyoruz. Giyineceğimiz kıyafete uygun olarak gölgelendirme işlemini tamamlıyoruz. Ardından kalın ve kuyruğu çok uzun olmayan likidimizi önce üste ardından da alta çekiyoruz. Ivana sert hem üste hem alta çeker ve bazen de iç kısmında da mürdüm petrol yeşili kalem kullanır.

Göz pınarımıza da sedef renginde farımızı hafif bir şekilde uyguluyoruz.  Rimelimizi önce yukarıya taşırmadan uygulayıp aynı işlemi altta da gerçekleştiriyoruz. Fondöten yardımı ile Sonra bronz şeftali karışık allığımızı elmalık kemiklerimizin üzerinde yatay olarak uyguluyoruz. İvana sert bronz bir tene sahip olduğu için çoğunlukla kırmızı ruj kullanır. Bu yüzden önce dudak kalemiyle dudaklarımızın çerçevesini çiziyoruz ardından kırmızı rujumuzu taşırmadan önce alt dudağa sonra üst dudağa uyguluyoruz.

Esmer bayanlara genellikle ıslak ruj yerine mat renkler daha çok yakışır ve yüzlerine netlik kazandırır. Eğer mat ruja sahip değilseniz rujunuzu sürdükten sonra peçeteyi öperek hafifleştirebilir ardından parmak yardımıyla pudrayı alıp hafif bir şekilde onu da uygulayabiliriz. Son olarak sabitleyici spreyle de makyajımızı dondurabiliriz. Cildimizin diğer bölümlerine de parıltılı bronz sprey sıkarak cildimizi daha çekici hale getirebiliriz.

Kahverengi Göz Makyajı Nasıl Yapılır ?

Kahverengi göz rengine sahip olan hanımlar aslında gayet şanslıdırlar çünkü hemen hemen her renk onlara çok fazla yakışmaktadır. Fakat gözleri tamamen ön plana çıkaracak bir makyaj istiyorlarsa bazı püf noktalarına dikkat etmeleri gerekmekte. Peki, kahverengi göz makyajı nasıl yapılır ? Gelin şimdi birlikte öğrenelim.

Kahverengi göz makyajı için öncelikle ihtiyacımız olan koyu ve açık olmak üzere iki ton kahverengi göz farı ile kahverengi bir göz kalemidir. Öncelikle gözlerimizi kapatalım ve ince bir far fırçası yardımı ile gözümüzün katlanma yerindeki kemik hizasınca katlanma yerini koyu kahve göz farı ile çizgi halinde belirleyelim. Ardından hafif bir işlem ile farın keskin görüntüsünden kurtulmak için far fırçasının yumuşak ucu ile farı dağıtalım.

Bu işlem gözlerimizin daha iri ve hatlarının belirgin durmasına yardımcı olacaktır. Daha sonra gözlerimizin hemen üst kısmına açık renkli farımız ile buğulu bir görüntü verecek biçimde hafif dokunuşlar yaparak koyu renkli far arasında geçiş sağlayacak şekilde sürelim. Bu işlemi de tamamladıktan sonra kahverengi göz kalemimiz ile kirpik diplerinden gözün şeklini belli edecek bir çizgi geçelim ve makyajimizin daha net bir hâl almasını sağlayalım. Bu işlemi iri gözlülerin tam kirpik dibinden küçük gözlülerin ise daha dışarıdan olacak şekilde yapmalarını önermemizde fayda var. Göz kalemimizle hafif bir de kuyruk çekerek daha çekici bir makyaj da elde edebilmemiz mümkün olacaktır.

Yine göz kalemimiz de hafif bir fırça yardımı ile dağıtmamız daha soft bir görüntü ve kahverenginin asaleti için yerinde bir işlem olacaktır. Son olarak yapmamız gereken kirpiklerimizle makyajımızı tamamlamaktır. Bunun için de yine varsa kahverengi rimel tercih edilmesi daha bir tamamlayıcı parça olacaktır hiç kuşkusuz. Rimelimizi de sürerken kirpikleri uzatmak yerine dolgun gösterecek zikzak hareketler kahverengi buğulu makyajımız için daha doğru bir işlem olacaktır. Doğal görünümlü buğulu bakışlarınız hazır umarız ki istenilen tüyolar verilebilmiştir buyurun bir de uygulamada görün deriz.

Kalın Eyeliner Nasıl Sürülür ?

Bayanlarımızın en sevdiği konu makyaj özellikle eyeliner hayran bırakacak makyaj içeriğimize başlayalım. Günümüzde çok çeşitli markaların üretimlerini buluyoruz bir eyeliner almak için üç dört mağaza gezenlerimiz vardır eminim ve yüzümüz için en sağlıklı ürünü bulmak çok zor oluyor çoğumuz için pahalıdır kesin iyidir deyip aldığımız ürünler aynanın önünde duruyor dokunmaya kıyamadan süsüne bakıyoruz hayır bakmasakta kalkıp sürdürmeye gelince iş orda tıkanıp kalıyoruz bir gözümüz harika oldu derken diğeri aynısı olmuyor hadi biraz becerdik diyelim dışarıya çıktık oh ne güzel bir bakıyoruz eyeliner dan eser kalmamış akmış gitmiş sizin için en güzel yöntemlerini tek tek yazacağım. Özellikle de kalın eyeliner nasıl sürülür, bu konu üzerinde duracağız.

İlk olarak en önemli husus insanın kendini tanımasıdır o göz küçük mü büyük mü kalın eyeliner hangi gözlerde daha güzel durur onu size açıklıycam ilk olarak gözünüz küçük fakat üst kısmı yani eyeliner sürülecek kısım uzunsa kalın eyeliner gözünüzü iri ve çok hoş duracaktır fakat gözünüz iriyse ve siz ısrarla kalın eyeliner sürmek için diretiyorsanız çok yanlış yapıyorsunuz iri gözlerde ince eyeliner kullanmak daha zarif ve şık olacaktır.

Günümüzde yapışkanlı eyeliner kullanan çok fakat ben kendim yapacağım diyorsanız eyeliner etiketlerinden başlayın yada bir bant yardımıyla göz izasından yukarı Doğu bir bant ve göz kapağının üstünden bir bant yardımı ile kolaylıkla halledebilirsiniz en etkili yöntem eyeliner etiketleridir çok izalı ve şık bir görünüm elde edersiniz ayrıca eyelinerın akmaması için şeffaf pudra ile sabitleyerek hem mat hem de akmaması için önlem almış olursunuz.

Kaş Kalemi Nasıl Kullanılır ?

Kaş makyajı basit gibi görünse de oldukça zahmetli ve dikkat isteyen bir iştir. Doğal bir görünüm yakalanırken aynı zamanda belirgin olmalı ve kusursuz görünmelidir. Bu üç husus kaş makyajında oldukça önemlidir ve bu üç temele oturtarak makyaj uygulaması yapılmalıdır. Eğer kaş makyajı uygulamasında kalem kullanacaksanız bu yazıda kalem kullanımının tüm püf noktalarını bulabilirsiniz. Şimdi, kaş kalemi nasıl kullanılır bir bakalım.

Öncelikle kaleminiz kaliteli olmalı, terleme durumunda akmamalı ve çabucak dağılıp toz haline gelmemelidir. Kremsi kıvamda ve sürümü kolay olmalıdır. Kaş kalemi seçerken bunlara dikkat edilmeli bunun yanında kaşlarınız ile aynı tonda ya da en fazla bir ton koyu bir kalem tercih edilmelidir. Bu şekilde doğal bir görüntü oluşturabilir ve yapaylıktan uzak durabilirsiniz. Kaş kaleminiz eğer hazır ise uygulama aşamasına geçebilirsiniz. Kaşlarınız çok az ise önce yoğunluk katmakla işe başlamalı eğer kaş yoğunluğunuzdan memnun ancak şekillendirme amacınız var ise şekillendirme ile işleme başlamalısınız. İlk olarak kaş kıllarının bitim noktasından hafif darbeler yardımı ile bir çerçeve oluşturulmalıdır.

Sonrasında ise bu darbeler dağıtılarak kaş makyajında doğallık sağlanmalıdır. Kaşın başlangıç noktasında ise çok hafif darbeler ile boyama yapılmalı, asla kalemi sürerek yoğun bir uygulama yapılmamalıdır. Yanlış uygulama yüzünüzde çok sert bir ifade oluşturur. Son olarak kaş kalemi kaş diplerine hafif biçimde sürülmeli ve yoğunluk sağlanmalıdır. Tüm uygulama bittikten sonra bir pamuk ile kaşlar düzeltilmelidir. Son işlem kaşlarınıza doğal bir görünüm verecektir.

Kaş Makyajı Nasıl Yapılır ?

Kaş makyajında dikkat edilecek ilk husus doğallık konusudur. Doğal olmayan kaş oldukça kötü bir görüntü oluşturur ve bu durum makyajın yanlış yapıldığının bir kanıtıdır. Yani mükemmel bir makyaj yapmak istiyorsanız ilk önce kaş makyajı nasıl yapılır bilmeniz gerekiyor.

Kaş makyajında ilk önce kaşlar alınmalı ve istenilen şekilde bir temel oluşturulmalıdır. Dağınık ve alınmamış kaşta makyaj kendini ve kusursuzluğunu gösteremez. Sonra ki adım da kaş ve saç renginize uygun bir kaş kalemi ya da kaş farı seçilmelidir. Kalem ya da far tamamen sizin tercihinize bırakılmıştır. Eliniz hangisine yatkın ise onu kullanmalı ve onunla uygulama yapılmalıdır.

Çok doğal bir görüntü için genelde far kullanılmakta bunun yanı sıra kalem ile de şekil verilmektedir. Eğer kullanacağınız ürün far ise kaş renginizi ile uyumlu bir ton seçtikten sonra uygulama aşamasına geçebilirsiniz. İlk yapmanız gereken kaşın iç üst bölümünden başlayarak dışa doğru küçük darbeler ile bir çizgi oluşturmak. Sonrasında far fırçası yardımı ile bu çizgiyi dağıtarak doğal görüntüye ulaşılmalı ve kaşın üstü tamamlanmalıdır.

Aynı işlem kaşın iç tarafına da uygulanır ve son olarak en dikkat edilmesi gereken nokta olan kaşın başlangıç yerine gelinir. Bu nokta da doğallık arıyor iseniz küçük darbeler ile kaşın başlangıç bölümü doldurulur ve daha belirgin bir kaş ortaya çıkar. Bu adımdan sonra makyaj işlemi tamamlanmış demektir. Kalem ile uygulama yaparken de aynı sırayı tercih edebilirsiniz. Buna ek olarak bir pamuk yardımı ile uygulama yapılan yerler dağıtılarak daha doğal görüntü yakalayabilirsiniz.

Kaşları Kalın Göstermek İçin Makyaj Önerileri

Bir kadının sahip olduğu yüz güzelliğini ortaya çıkarmak için, makyaj alanında pek çok önemli nokta vardır. Bu önemli noktaları sizlerle paylaşarak, yüzünüzde dikkat çeken alanları öne çıkarmak, güzelliğinizi taçlandırmak da bizim görevimiz. Her kadın, gözlerinin güzelliğini ortaya çıkaracak uygulamalar gerçekleştirir.

Göz makyajının güzelliğini ortaya çıkaracak olan önemli noktalardan birisi de kaşlardır. Kaşların kalın ya da ince olması bizim duruşumuzu, bakışımızı değiştirmeye yetebilir. Kaşlarınız ince ya da seyrekse, daha kalın ve gür bir duruş kazandırmak istiyorsanız bu yazı tam size göre. Bu yazıda, püf noktaları edinerek kaşlarınızı doğal bir şekilde güzelleştirebilirsiniz. Şimdi sizlere, kaşları kalın göstermek için makyaj önerileri vereceğiz.

Kaş modasında bu yıl da kalın ve doğal kaşlar modadır. Bu modaya uyabilmek için, kaşlara doğal bir kavis şekli kazandırmak ve daha gür hale getirmek daha ön plandadır. Kaşları kalın göstermek için, doğal bir duruş ve renk kazandırmak için, çeşitli markaların üretmiş olduğu kaş farlarını tercih edebilirsiniz. Kahverengi, koyu kahverengi gibi farklı renk tonlarının sergilendiği kaş farları ve kaş fırçalarını birlikte uygulayarak, seyrek olan kaşlarınızın içerisini doldurabilir, doğal ve gür bir duruş kazandırabilirsiniz. Kaşları kalın göstermek için yapılacak diğer adımlarda ise;

Kaş renginizi yansıtan kaş kalemiyle yavaş ve ince adımlarla kaşlarınıza gür ve doğal bir duruş kazandırabilirsiniz. Kaşların dolgun görünmesi kadar düzenli olması da önemlidir. Bunun için, kaş rimeli ya da normal rimelin fazlalıklarını tüpe alarak, kaşlarınıza düzgün bir duruş kazandırabilirsiniz. Rimel uygulamasıyla, kaşlar daha düzenli bir duruş kazanacak, şık bir görüntü de sağlamış olacaktır. Bizden söylemesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir