Ev Dekorasyonunda Halı Seçimi, Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Bayanlar için ev dekore etmek adeta bir görev gibidir. Bayanlarımız da bu görevi hakkıyla yerine getiriyor. Ev dekorasyonunda en önemli aksesuar şüphesiz halıdır. Evin bütünlüğünü sağlayan ve tarzınızı yansıtan halılar eve uygun seçildiği takdirde evin uyumu sağlanabilir. Şimdi sizlere ev dekorasyonunda halı seçimi nasıl olmalıdır bundan bahsedeceğiz.

Evinize halı seçerken en önemli konu halının rengi, şekli ve büyüklüğüdür. Zemin ve duvarlar ile uyumlu halılar seçerken mobilyalarınızın rengi ile de uyumlu olması gerektiğini unutmamakta fayda var. Eğer ki odanızın duvarları koyu renkte ise açık tonda halılar seçerek evinizi daha geniş ve ferah gösterebilirsiniz. Eğer odanızın genel havası beyaz tonlarında ise, halı rengini beyaza yakın tonlarda seçmekten kaçınmalısınız. Siyah, kahve, kırmızı tonlarında halılar seçmeniz doğru bir adım olacaktır. Ve evinizin bütünlüğü bu şekilde sağlanacaktır.

Halı seçerken yapılan en büyük yanlışlardan birisi desen uyumunda yaşanmaktadır. Odanız genel olarak çok hareketli dizayn edilmiş ise fazla desen bulunan halılar yerine sade dekorasyonda halı seçmeli ve göz karmaşasını engellemelisiniz. Eğer ki odanız sade ise desenli halılar kullanmaktan kaçınmadan dekorasyonunuzu yapabilirsiniz.

Bu senenin modası olan anti bakteriyel 3 boyutlu halılar modayı yakından takip etmek isteyen bayanlar için geniş bir seçenek sunuyor. Renk olarak baktığımızda siyah, gri ve beyaz renkler bu senenin renkleri arasında yer alıyor. Evinize modern dokunuşlar yapmak istiyor iseniz bu tonları kullanarak tarzınızı odanıza yansıtabilirsiniz.

Ev Dekorasyonunda Yapılan Hatalar

Evimizi dizayn ederken farkında olmadan yada bile isteye hatalarda bulunuyoruz. Herkes evi güzel dekore olsun ister. Ama bir eşyayı veya odanın rengini yanlış seçtik mi tüm dizayn gider. Bugünkü yazımızda da ev dekorasyonunda yapılan hatalar hakkında bilgi vereceğiz. Yazımızı okuduktan sonra bu ufak tefek hataları yapmamaya çalışın.

Ev dekorasyonunda en büyük hatayı duvarların renginde yapıyoruz. Seçtiğimiz mobilyaya göre duvarın rengini seçiyoruz. Bunun tam tersi olması lazım. Yani duvarların rengini seçip ona göre mobilyaları seçmeliyiz. Diğer bir hata ise eşyaları yerleştirirken ışığın nereden geleceğini hesap edememek. Güneş ışığından yararlanmak için eşyaları camların önünden, balkon kapılarının önünden kaldırın. Evinizde gereksiz eşyaları saklamayın. Bu gereksiz eşyalar evinizi çok daha boğucu gösterecektir.

Evinizin sade olmasına özen gösterin. Diğer bir hata da evde dikkat çekici bir ortam yaratmamak. Evdeki her şeyin birbirinin aynısı olması da bir hatadır. Misafirleriniz evinize girdiğinde dikkat çekici bir yer mutlaka görmelidir. Bu dikkat çekici yeri aydınlatmayla veya rengarenk süslemeyle yaratabilirsiniz.

Çok hoş olacağından ve misafirlerinizi etkileyeceğinizden eminim. En büyük hata sayılabilecek şeylerden biri de duvara çivi çakmaktır. Bu yanlışı siz yapmayın. Tablolarınızı, çerçevelerinizi duvara asmak için yapışkan kullanın. Bunları da birbirine çok bitişik olacak şekilde asmayın. Çünkü birbirine bitişik asılmış tablolar oldukça göz yorar. Bu dediklerimi dikkate alıp uygularsanız sizin de hoş bir dekorasyona sahip eviniz olur.

Evi Küçük Olanlara Dekorasyon Fikirleri

Modern hayatın bir parçası olarak artık günümüzde küçük evler dikkat çekmektedir. Oturduğumuz evlerin kullanışlı, şık ve rahat olması da bu yüzden çok önemli olmaktadır. Zevkimize uygun ve evimize uygun bir yaşam alanı oluşturmak kaçınılmazdır. Küçük bir evde oturuyor olsak dahi yapacağımız akıllı dekorasyon ile evimizi olduğundan büyük ve kullanışlı bir görünüşe kavuşturacağız. Bu yazımızda evi küçük olanlara dekorasyon fikirleri bulabilirsiniz.

Evinizi dekore ederken işe duvarlardan başlamalısınız. Duvar renginin açık tonlarda olmasına dikkat edilmelidir. Böylece ev daha aydınlık ve olduğundan büyük görünecektir. Ayrıca duvarları birer raf olarak kullanabiliriz. Dolap, konsol, kitaplık gibi mobilyalar yer kaplayacağından etraftaki eşyalarımızı duvarlarda yapacağımız raflarda muhafaza edebiliriz. Küçük ebatta tasarlanmış mobilyalarda evinizde çok fazla yer kaplamayacaktır. Büyük eşyalar evinizde fazlalık yaratabilir ve alanınızı daraltabilir. Ayrıca eşyalarınızın da açık tonlarda olmasına dikkat etmelisiniz.

Seçeceğiniz aksesuarlar ile renk geçişleri yapabilirsiniz. Ev için seçeceğiniz mobilyalar küçük ebatta olurken çok fonksiyonlu olmasına da dikkat etmelisiniz. Böylece etraftaki fazlalıktan kurtulabilir. Ekstra bir eşya daha almamış olursunuz. Seçeceğiniz mobilyaların ayaklı olması evinizin daha ferah olmasını sağlar.

Yer ile birleşik seçilen mobilyalar olduğundan ağır ve kalabalık görüntü oluşturur. Seçeceğiniz mobilyanın her eşyasını almaya çalışmayın. İhtiyacınız olanlarını seçmenizde fayda var. Önemli olan evinizin kullanışlı olmasıdır. Kalabalık görüntüden uzaklaşmaktır. Aksesuarlarınızda aydınlatmalara ve aynalara özen göstermelisiniz. Bu aksesuarlar evinizin daha geniş görünmesine olanak sağlar.

Gül Desenli Perde Modelleri

Bir evin en önemli eşyalarından bir tanesi olan perdelerin her evin içerisinde yer alan eşyalara da oldukça iyi bir uyum sağlaması için de biri birinden farklı olan seçenekleri de yer almaktadır. Bu biri birinden farklı olan perde modellerinden en çok dikkatleri üzerine çeken seçenekleri arasında ise üzerinde gül deseni olan perde modelleri gelmektedir. Her ne kadar daha çok mutfaklarda kullanılmak amacı ile üretilen perdelerin üzerinde yer alsa bile tüm evin içinde kullanılacak olan diğer perdelerin üzerinde yer alan gül seçenekleri de yer almaktadır.

Gül desenli perde modelleri arasında fon olarak da üretimi sağlanan perdeler genellikle oturma odası ve salon içerisinde kullanılmasından dolayı da oldukça farklı seçenekleri ile yer almaktadır. İsteyen bayanlar için küçük gül desenleri olan seçenekleri yer alır iken isteyen bayanlar için de hem orta boy hem de büyük boy gül deseni olan seçenekleri de aynı şekilde yer almaktadır.

Düz olarak üretilen perdelerin üzerinde yer alan gül desenli olan modelleri de daha çok halıların ya da içeride yer alan koltuk ve diğer eşyaların desenlerine göre uygun olan seçenekleri de yer almaktadır. Merdivenli olan perdelerin de üzerinde yer alan gül desenleri ile içten içe olan seçenekleri ile de her bayanın hem ev eşyalarına uygun olan modelleri bulabilir iken bir yandan da kendi zevklerine uygun olan seçenekleri de rahatlık ile bulabilmektedir.

İp Perde Modelleri

Bir evin içerisinde olan tüm özel anların gizli kalması için en önemli ev eşyaları arasında da perde modelleri gelmektedir. Perdelerin genel olarak işlevleri her ne kadar aynı olsa bile her evin eşyalarına uygun olması ve her bayanın da kendi zevkine uygun olan modelleri de oldukça rahatlık ile bulabilmesi amacı ile de perdelerin de biri birinden farklı olan seçenekleri yer almaktadır.

Perdeler arasında son yıllar arasında oldukça büyük ilgi ile karşılanan ve nerede ise her evin pencerelerinde yerini alan model olarak ise ip perde modelleri yer almaktadır. İp perde seçenekleri de her evin eşyalarına da rahatlık ile uyabilmesi amacı ile de oldukça farklı olan modelleri de yer almaktadır.

İp perde seçenekleri arasında eğer evler daha çok klasik modeller ile döşendi ise isteyenler için kadife olan seçenekleri yer alır iken biraz daha hareketli olmasını isteyen bayanlar için de boncuk ya da minik ve değerli taşların bir araya getirilmesi ile oluşan modelleri de yer almaktadır.

Sadece bu kadarı ile de değil evler daha çok spor tarzda uygun döşendi ve her eşyası ile içleri açacak olan renkler ile ev oluşturuldu ise de isteyenler için de biri birinden renkli boncukların ya da keten tarzında olan iplerin bir araya getirilmesi ile oluşturulan modelleri de yer almaktadır. Eğer sizler de halılarınızı daha çok tüylü olanları seçti iseniz de iyi bir uyum sağlaması için de tüylü ipler ile oluşturulan seçenekleri de yer almaktadır.

İskandinav Tarzı Yatak Odası Dekorasyonu

Evimizi döşerken her bölümünün ayrı ayrı güzel olmasını isteriz . Günün dinlenme zamanını geçirdiğimiz rahatladığımız yatak odasının hem rahat olmasını hem de şık olmasını isteriz öyle değil mi? En çok tercih edilenler arasında yer alan İskandinav tarzı yatak odalarıdır. İskandinav tarzı yatak odası dekorasyonu nasıl oluyor ? Gelin şimdi bu sorunun cevabını öğrenelim.

Duvar renginin beyaz olması, beyaz mobilyalardan oluşan , siyah aksesuarlar dekorasyonun tamamladığı çok şık olan bir model tarzıdır. Duvarların beyaz olması hem evi ferah görünmesini sağlar hem de mobilyaların daha çok ortaya çıkmasına yardımcı olur.

Bu tarzda farklılığı ortaya çıkarmak için dilerseniz renkli halılar , eskitilmiş müzik aletleri , genişçe koltuklar ve üzerinde yastıklar , farklı hayvan modelleri, hayvan postları , siyah perdeler, sanatsal farklı tablolar ile harika bir görünüm yaratabilirsiniz. İlham alınacak bir çok model vardır. Siyahın yoğunlukta olduğu İskandinav modelleri ile tarzını yaratabilirsiniz. Örneğin banyoda yer döşemelerini karolar koydurabilirsiniz. Siyah ve beyazın mükemmel uyumu orada kendini gösteriyor.

Dilerseniz oda ya siyah beyaz yerine altın rengi ön planda olarak ahşap rengi mobilyalar tercih edebilirsiniz. Böylelikle evinize daha sıcak bir ortam haline getirmeniz mümkündür. Yatağın üzerine farklı türde cibinlik koyarak farklı hava yaratabilirsiniz. Siyah detaylara önem verince daha güzel bir görünüm yakalatıyor yatak odasında. Yatak odasına hava veren ahşap kaplama ayna ile çok güzel bir oda oluşturabilirsiniz.

Kardeş Odaları İçin Dekorasyon Fikirleri

Bazen evli çiftlerin sahip oldukları evler çocukları için yeterli oda olmadığından iki kardeş ve ya daha fazla kişi bir odayı paylaşmak zorunda kalır. Böyle aileler için bizlerde kardeş odaları için dekorasyon fikirleri başlıklı makale ile bütün bildiklerimizi sizler için yazdık.

Örneğin iki kardeş için dekorasyon edilmesi için oda da yataklar yüksek ayaklı yataklar olarak tercih edilmesi odayı hem daha büyük hem de diğer kardeşin yatağı için daha avantajlı olacaktır.

Yatakları yerleştirme işlemi ise genelde dışarıdan gelecek olan ışıkları engellememek için daha çok duvar tarafına konulması tavsiye edilmektedir.

Mobilyalar iki kardeş için l tipi mobilya olarak tercih edildiği zaman her iki kardeşin çalışma masalarına da ortam sağlanmış olacaktır. Ayrıca merdivenli ranzaların yanı sıra altı değerlendirmeli yataklarda bazen kardeş odalarını değerlendirmek adına iyi fikir olacaktır. Aksesuar olarak ise yapılması gerekenler iki kardeşin zevkine göre değerlendirilmelidir. Yanı kız çocukları için ona göre aksesuarlar tercih edilmesi gerektiği gibi erkek çocuğu içinde gene aynı şekilde tercih edilmesi çok önemlidir.

Genelde yatak altında oyun alanı yaratılabilen ranzalar tercih edilmelidir. Yaşı büyük çocuklar için ise çalışma masası için alan yaratılmalıdır. Elbise dolapları ise gene kardeşler için ortak bir dolap kullanılabildiği gibi ayrı ayrı yerlerde dolaplarda tercih edilebilir. Son olarak tavsiye edeceğimiz şey ise, poster seçimidir. Çocuklarınızın hayal gücü için onların kahraman diye benimsedikleri kişilerin posterlerini duvarlarına asabilirsiniz. Sadece posterle sınırlı kalmayalım, örneğin duvar kağıtları da kardeş odaları için tercih edilebilir.

Küçük Banyoları Büyük Göstermenin Yolları

Banyolar evinizi dekore ederken her zaman ikinci plana attığınız ama aslında en önemli ve dikkat edilecek yerlerin başında gelmektedir. Banyonuzun şıklığı evinizin şıklığının göstergesidir. Bir banyoda lavabo, klozet, duş gibi temel demirbaşlar bulunurken çoğu zaman bunlarla yetinmeyerek banyo eşyalarınızı, çamaşır makinenizi, temizlik ürünlerini de banyoda bulundurmak isteriz. Ne yazık ki banyosu küçük olanlar için mevcut alan daralır ve kullanışsız bir banyo olur. Yazımızda küçük banyoları büyük göstermenin yolları hakkında bilgi sahibi olacaksınız.

Öncelikle banyonun açık tonlarda olmasına dikkat edilmelidir. Açık tonlar her zaman küçük alanları aydınlatıp, ferahlatacaktır. Sadece banyo için değil evinizdeki tüm küçük alanları açık tonlarda boyayabilirsiniz.

Seçeceğiniz banyo ürünlerinin küçük ebatlarda olmasına dikkat edilmelidir. Büyük ve hantal ürünler odayı daraltacaktır. Ürünleriniz küçük ama fazla olmamalıdır. Birbirine sıralanmış ürünler banyonuzu kalabalık gösterecektir. Banyo tasarımında aynalara yer verilmelidir. Aynalar, mevcut alanınız geniş gösterir ve alana derinlik katar. Böylece dar olan alanınızı geniş gösterebilirsiniz.

Işıklandırmalarda banyonuzu ferah ve aydınlık gösterecek bir başka unsurdur. Sarı renkte aydınlatan avizelerden ziyada beyaz renkte banyonuzun her yerini aydınlatacak avizeleri veya spot ışıkları kullanabilirsiniz. Duşa kabinler şeffaf olarak seçilmelidir. Banyo bölünmemiş olacaktır.

Birçok banyo ürününün içerinde temin edileceği dolaplar da küçük banyolar için sıkıntı oluşturmaktadır. Bu yüzden güvenli olacak şekilde kapının üzeri, klozet üzeri ve lavabo çevresine gömme dolaplar yaptırabilirsiniz. Böylece alandan tasarruf edebilirsiniz.

Küçük Bir Banyo Nasıl Dekore Edilmeli ?

Banyolar genellikle şık, avangart mobilyaların dekore edilmesi için uygun olmamaktadır. Genellikle küçük ve dip dibe girmiş eşyaların yan yana dizilişleriyle oluşturulmaktadır. Küçük banyolarınızı daha şık daha ferah ve hoş bir görünüşe kavuşturmak düşünüldüğü kadar zor değildir. Peki, küçük bir banyo nasıl dekore edilmeli ? Gelin şimdi birlikte öğrenelim.

Küçük banyolarda çok işlevli ve ufak dolapları kullanabilirsiniz. Hatta dolaplarınızı duvara gömme şeklinde yaptırarak daha fazla alan açmış olursunuz. Dolapların çok işlevli olması fazladan başka bir araç almanızı önleyeceği için banyonuzda gereksiz kalabalık olmayacaktır. Ayrıca bu dolaplar ortadaki banyo eşyalarınızı, temizlik ürünlerini toplayacağından daha düzenli bir görünüme sahip olacaksınız. Banyonuzda aydınlatmalara çok özen göstermelisiniz.

Küçük bir banyonun yeterince penceresi olmayacağından banyonun her yerini aydınlatan ürünler tercih etmelisiniz. Sarı ışık yerine kullanacağınız beyaz ışık banyonuzda daha iyi bir görünüme sebep olacaktır. Aynalar bir evin dekore edilmesinde ki en önemli parçalardan bir tanesidir. Her zaman daha şık ve elegant bir hava taşıyan aynaları banyonuzda da kullanmanızı tavsiye ederim. Banyonuza derinlik kazandırırken, alanınızı genişletecek ve banyo şıklığını arttıracaktır. Duşa kabin seçerken cam, şeffaf olmasına özen göstermelisiniz.

Aksi takdirde ufak olan banyonuzu bölümlendirerek daraltmış ve kasvetli bir hava yaratmış olursunuz. Şeffaf cam banyonuzu bölmez, şık ve ferah bir görüntü sağlar Banyonuzda ufak tatlı, şirin veya şık, taşlı, süslü aksesuarlara yer vermelisiniz. Böylece banyonuzda her şey istediğiniz gibi kullanışlı, rahat ve hoş bir görüntü sağlayacaktır.

Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Modern hayatın getirilerinden biri de küçük evlerdir. Evler küçük olunca mutfaklarda küçülmektedir. Ancak mutfak alanımızı büyütemiyorsak alanı daha verimli kullanmamızı sağlayacak bazı ipuçlarını öğrenmeliyiz. Peki, küçük mutfak dekorasyonu fikirleri nelerdir ? Gelin şimdi birlikte öğrenelim.

Öncelikle mutfağınızı açık tonlarda yapmaya çalışmalısınız. Açık tonlar mutfağı daha geniş gösterecektir. Mutfağınızın rengini açık tonlarda yapmalı hatta mobilya seçimlerinde dahi açık tonlara önem vermelisiniz. Eğer çok beyaz olduğunu düşünüp renk katmak istiyorsanız. Çekmece kulpu, raflar ve askılıkları renkli tonlarda seçebilirsiniz.

Mutfağınızı olabildiğince aydınlatacak avizeler seçmelisiniz. Mutfağınız küçük olduğundan yeterince ışık almayabilir yapacağınız avize seçimleri ile mutfağınızı yeterince aydınlatabilir ve tok bir görüntü sağlayabilirsiniz.

Duvarlarda raflara yer verebilirsiniz. Bu raflar yerden tasarruf sağlayacak ve boş duvarları verimli kullanmanızı sağlayacaktır. Ayrıca şık kavanozlarınızla ortamda hoş bir görüntü yaratabilirsiniz.

Dolaplarınızın içerisinde sıkışan araç gereçlerinizi düzenlemeniz için düzenleyiciler kullanabilirsiniz. Böylece istediğiniz ürünü etrafı dağıtmadan kolaylıkla alabilirsiniz. Ayrıca ortadaki dağınıklığı da bu düzenleyiciler toparlayacaktır. Tavan ile dolap arasındaki boşluğa az kullandığınız ürünleri koyabilirsiniz. Bu ürünler etrafta fazladan yer kaplamayacaktır. Etrafta bulunan boş alanları değerlendirebilmek adına çok kullanışlı dolaplar tasarlayabilirsiniz. Böylece saklama alanınızı daha verimli kullanma sansına sahip olursunuz.

Seçeceğiniz mobilyaların daha ufak ve çok fonksiyonlu olmasına dikkat etmelisiniz. Etrafta fazladan ayrı bir ürün yerine iki ürünün birleşimi ürün alabilirsiniz. Böylece yeriniz genişlemiş olacaktır. Kapılar açılıp kapanırken etrafında boş bir alan bulunmalıdır. Bu da mutfağınızı sıkıntıya sokabilir. Mutfak kapınızı sökerek yerine ipli uzun perdeliklerden alabilirsiniz.

Küçük Mutfaklar Nasıl Dekore Edilmeli ?

Evinizde kullandığınız mutfaklar küçük olabilir. Mutfağınızı büyütmek gibi bir imkanınızda olmayabilir. O zaman mutfağınızda daha kullanışlı olması için ufak değişiklikler yapabilirsiniz. İlk olarak daha ferah ve daha büyük bir görünüm için birkaç yöntem uygulayın. Bu makalemizde sizlerle küçük mutfaklar nasıl dekore edilmeli, onu öğreneceğiz.

Mutfak alanının daha verimli kullanılması içinde değişiklikler yapmanız gerekecek. Mutfağınızda beyaz rengini tercih ettiğinizde daha büyük gözüktüğünü fark edeceksiniz. Mutfağınızı sadece beyaz mobilyalarla döşemek istemiyorsanız raf aslı ve diğer aksesuarlarla renk katabilirsiniz. Mutfağınızın aydınlık olması ve ışık alması çok önemlidir. Penceresinden yeterli derecede ışık alamıyorsa aydınlatma yöntemlerini kullanmalısınız. Spot ışıklar kullanarak daha modern ve aydınlık bir görünüm elde edersiniz.

Mutfak duvarlarında raflar kullanarak daha verimli bir alan ede edebilirsiniz. Çok sık kullandığınız eşyaları askılarda bulundurarak zamandan tasarruf edersiniz. Mutfağınızda kullanmadığınız alanlara dolaplar yaparak, eşyalarınızı daha rahat yerleştirmiş olursunuz. Böylelikle her bir alan verimli bir şekilde kullanılmış olur. Mutfağınızda küçük mobilyalar kullandığınızda alan genişlemiş olmaz ancak daha kullanışlı olur. Mutfağın içine açılan kapılar büyük bir alan kaplamaktadır.

Gereksiz bir şekilde oluşan alanı ortadan kaldırmak için kapının yerine daha az yer kaplayan sürmeli kapı taktırabilirsiniz. Eğer mutfak kapınızdan vazgeçmek istemiyorsanız dışa açılır bir hale getirip kullanabilirsiniz. Mutfak duvarları, rafları, dolapları ve birçok yeri kullanışlı hale getirdiniz. Sıra geldi tavanlara. Tavanlara askılıklar monte edilerek mutfak araç gereçler için bir yer daha açılmış olur. Sizde kendi mutfağınızda bu ufak mutfak dekorasyon fikirlerini deneyebilirsiniz.

Küçük Salonları Büyük Göstermenin Yolları

Evimizde en çok vakit geçirdiğimiz, en samimi dostlukların yaşandığı, en güzel kahvelerin yudumlandığı, çocuklarımızla oyunlar oynadığımız bir alandır salonlar. Bu salonlarda da en geniş, en rahat şekilde dekore edilmiş salonlara sahip olmak isteriz. Ancak bazen bu mümkün olmayabilir.

Evimizin salonu bazen istediğimizden de küçük bir boyuttadır. Bu duruma üzülmek yerine, küçük salonları bile geniş gösterecek detayları bilgilerinize sunduğumuz zaman, salonlarınızı geniş gösterecek ip uçlarına da rastlamış olacaksınız. Dilerseniz daha fazla vakit kaybetmeden küçük salonları büyük göstermenin yolları nelermiş sizlerle paylaşmaya başlayalım.

İlk olarak küçük salonumuzu ferah ve büyük göstermek için duvar renklerini açık tonlarda kullanmalıyız. Onun dışında, parkelerimizin renginin de açık olması gerekmektedir. Bu açık renkler bulunduğu odayı hem geniş hem de ferah gösterecektir. Diğer bir detay ise; koltuklardır. Koltuk takımımız eğer salon küçükse, köşe takımı olmalıdır. L koltuk takımı hem salondaki koltuk alanının değerlenmesini sağlayacak hem de salonunuzun büyük gözükmesine yardımcı olacaktır.

Kartonpiyerlerin açık renk tercih edilmesi de duvarların daha geride durduğunu gösterecek, salonunuza derinlik algısı katarak daha geniş gözükmesini sağlayacaktır. Tarz olarak daha açık renkte ve sade mobilyalar tercih etmeniz de salonun daha geniş görünmesini sağlayacak, salonunuzun ferah bir duruş kazanmasına da yardımcı olacaktır.

Salonunuzu büyük göstermek için olabildiğince salon içine yerleştirilen aksesuarlardan kaçının, onun yerine salon duvarlarınıza niş şeklinde yapılan bölmeler yaptırarak, led ışık kaplatarak derinlik algısı yaratabilir, minik dekorasyon ürünlerinizi yerleştirerek, salonunuzun geniş olmasına yardımcı olabilirsiniz. İşte tüm bu detaylar adım adım uygulandığı zaman hem kullanışlı, hem şık hem de ferah ve geniş bir salona kavuşmuş olacaksınız.

Küçük Salonları Geniş Göstermenin Yolları

Filmler de, diziler de, reklamlar da karşımıza çıkan o koskoca salonlar bizi hayran bırakıyor olabilir. Hayallerimizi süsleyen o salonlardan kendi salonunuza baktığınızda küçüklüğünden şikayetçi iseniz küçük dokunuşlar ile küçük salonunuzu daha geniş gösterebilirsiniz. Dilerseniz makalemizin devamından küçük salonları geniş göstermenin yolları nelermiş öğrenebilirsiniz.

Bunun için ilk adım salondan fazlalıklarınızı çıkarmak olacak. Fazla ve gereksiz eşya salonu olduğundan daha küçük gösterir. Eşyadan sonra odada çok fazla dekorasyon adına süs eşyası var ise bunlara da veda ederek karmaşıklığa son verip daha geniş ve ferah bir salona kavuşabilirsiniz. Koltuk, halı, duvar boyası seçiminde beyaz, krem tonları seçmek evi daha geniş gösterecektir.

Oldukça sade ve elegan çizgide olan salonunuza çok küçük fazla yer kaplamayan ve göz yormayan dekoratif eşyalar yerleştirerek renklendirebilir ve hareketlilik katabilirsiniz. Mobilya seçiminde ise daha küçük takımlar tercih ederseniz salonunuz daha geniş gözükecektir. Diğer bir ayrıntı ise evimizin olmazsa olmazı perde seçimidir. Perde seçiminde de koyu renklerden ve fazla dantelden uzak durmakta fayda var. Sade perdeler ile odanıza derinlik katabilir ve daha geniş görüntüye ulaşabilirsiniz.

Eğer sadelik size göre değil ve cıvıl cıvıl ruhunuzda ki renkleri yansıtmak istiyor iseniz, sade salonunuza tarzınıza uygun ve rengarenk yastıklar kullanarak bir bütünlük yakalayabilir ve artık geniş gözüken küçük salonunuz ile komşularınızı hayran bırakabilirsiniz. Her şeyden önce evinizi ve odanızı sevgi ile dekore ederseniz odanız da gözünüze o kadar kusursuz gelecektir.

Mavi Mutfak Dekorasyonu Modelleri

Bir bayan için evin en çok vakit harcanılan yeri olarak da mutfak yer almaktadır. Bayanlar günlerinin çoğu kısmını da burada geçirmelerinden dolayı daha çok bu mutfakların dekorasyonları da bayanların zevklerine uygun olmalıdır. Eğer bir mutfak dekorasyonu sağlanır iken seçilen renkler ne kadar iç açıcı özelliklere sahip ise bir o kadar da güzel olan sonuçlar çıkacaktır.

Hem en huzur veren hem de en iç açıcı renk olarak bilinen mavi rengi ile oluşturulan mutfaklarda da bayanlar kendilerini en çok rahat edecekleri renkler arasında yer alır. Gelin şimdi mavi mutfak dekorasyonu modelleri hakkında bilgi sahibi olalım.

Mavi rengi ile oluşturulan mutfakların dekorasyonu sağlanır iken genellik ile ya mavinin tonları bir araya getirilir iken bir diğer yandan da krem rengi ya da beyaz ile birleştirilen seçenekleri de yer almaktadır. Mavi rengi ile oluşturulan mutfak dolaplarının yanına kombin edilen beyaz mermer tezgah ile de oldukça güzel olacaktır. Duvarların da ya mavinin bir ton açığı ya da krem rengi veya da beyaz gibi renkler olması da insanların içlerinin açılması konusunda da büyük etki edecektir.

Bunların yanı sıra mutfakta kullanılan halısından tutun perdesine varana kadar hepsinin mavi ile uyumlu renkler olması da insanların mutfağa girdiği an da içlerinin açılmasına da büyük derecede katkı sağlayacaktır. Masasından tutun mutfak içerisinde her ne gerekli olan malzeme var ise de her şeyin mavi ve dekorasyonu sağlar iken oluşturulan yardımcı renginden olması da bir mutfağın en iyi bütünlüğünü sağlaması konusunda oldukça etkili olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir