Durfoam’un Ürünleri Hangi Sektörlerde Kullanılır?

Durfoam, yalıtım sektöründe yer alan bir Durmazlar şirketidir. Sektöründe çok büyük yatırımlar yaparak, Türkiye’nin en büyük ve en modern polietilen esaslı yalıtım ürünleri yatırımı olmuştur. Bursa Akçalar Sanayi Bölgesi’nde 24.000 metrekarelik kapalı alanda, TÜV onaylı ISO9001 kalite sistem sertifikası ve çevre dostu üretim teknolojisiyle dünyayı kirletmeden üretim yapan DurFoam, hizmet ettiği tüm sektörlerde nihai kullanıcıların yaşam standartlarını yükselten yenilikçi çözümler sunarak sektörde emin adımlarla ilerlemektedir.

Durprox, kullanıldığı sektörlere büyük avantaj sağlıyor

Polietilen köpükler (Polyethylene Foam) ses, ısı, nem yalıtımı ve darbeden koruma amaçlanan her alanda kullabilecek durumda olan malzemedir. Tercih edilmesinin en büyük nedeni esnek, güvenilir ve ileri teknoloji ürünleri olmasından dolayıdır. Ayrıca Polietilen köpük(Polyethylene Foam) gibi Fiziksel çapraz bağlı polietilen köpük olan Physically Cross Linked Polyethylene Foam yüksek bir teknoloji ve uzmanlık gerektiren Elektron Demeti yöntemiyle sektörde en tercih edilen köpüklerden bir diğeridir. Durfoam’un ürettiği ve Durprox markasıyla farklı sektörlere ve kullanım amaçları için kesilerek plaka, rulo, boru, ekstra lamineli ya da laminesiz olarak üretimleri gerçekleştirilir. Bu ürün grubu dış ortamlardan gelebilecek darbelere karşı çok güçlü bir yapıya sahip olarak üretilmiştir. Ayrıca, bakteri ve mantar üretmeyen, koku yapmayan, kimyasallardan etkilenmeyen yapıları sayesinde tüm sektörlerin tercihinde en üst sıraya yerleşmiştir. Türkiye’deki en iyi tesise sahip fabrika tarafından üretilen Polyethylene Foam sektörler arasında kullanımının daha da artacağına benziyor. PE Foam standart ölçülerde olduğu gibi sektörlerin ihtiyacına göre de üretilebilmekte olup her şekilde avantaj yaratmaktadır.

DurSolex, ayakkabı sektörünün vazgeçilmez bir parçası

DurSolex markasını incelediğimizde yine birçok sektörde tercih edilen Kimyasal Çapraz Bağlı Polietilen Köpük (Chemically Cross Linked Polyethylene Foam) içerisine katılan kimyasal şişirici ve çapraz bağlayıcılar yardımı ile ekstrüze edilerek fırınlama operasyonu ile genleşmesi sağlanan Polietilen köpük malzemedir. Çapraz bağlı yapısı sayesinde yüksek fiziksel ve mekanik özelliklere sahip olup DurProx (Physically Cross Linked Polyethylene Foam) aksine hücre yapısı daha iri, yüzeyi daha pürüzlü bir yapıda üretilmektedir. Ses, ısı, nem yalıtımı ve darbeden koruma amaçlanan pekçok alanda kullanılabilmektedir. Farklı sektörler için kesilmiş plaka, rulo, boru, ekstra lamineli veya laminesiz olarakta üretilebilme şansı vardır. Özelliklerini incelediğimizde tamamen çevreyi korumaya yönelik bir üretimdir. Su ve nemden etkilenmez ve kapalı bir hücre yapısı vardır. Etkin ses yutma ve ısı yalıtımı kapasitesine sahiptir. Kimyasal madde ve zararlı madde içermez. Bununla birlikte; kurșun ve diğer zehirli maddelerin kullanımını sınırlandıran Tehlikeli Maddelerin Kısıtlanması (RoHS, Restriction of Hazardous Substances) standartlarına uyumlu olarak üretimden çıkartılmaktadır. Bakteri ve mantar barındırmaz. Dış ortamdan etkilenmediği gibi aldığı bir darbe karşısında kendini toparlayarak, çökme durumunu yaşatmaz. Isı ile şekillendirilebilir bir yapısı vardır. Rulo ve levha şeklinde üretim yapılabilir. Tek yüz ve çift yüz folyo film bant, kumaş veya müşteri özel talebine göre laminasyon yapılabilir. Çeşitli renklerde üretilebilme imkânı bulunur ve geniş ısı aralığına uygundur.

Otomotivden, inşaat sektörüne birçok iş sahasında kullanılıyor

Hemen hemen birçok sektörde kullanılan Durprox ve DurSolex markalarının ana kullanım sektörleri olarak, beyaz eşya sektörünü, otomotiv sektörünü, inşaat sektörünü, imalat sektörünü, ayakkabı yapımını ve ayakkabı sektörünü, yapı endüstrileri sektörlerini sıralayabiliriz. Bunun nedeni yukarıda da özelliklerinden bahsedildiği gibi hem çevreci hem de daha dayanıklı bir yapıya sahip olmasından dolayı (PE Foam) ile (Polyethylene Foam) birçok büyük sektörde tercih nedenidir.

Durfoam tarafından üretimi sağlanan bu ürün kullanılacak sektöre göre şekillendirilmekle beraber, müşterinin isteği doğrultusunda özelleştirilebilir. Dayanıklı olmasından dolayı birçok kişinin tercihi olan düz bağlı polietilen köpük, kullanım kolaylığı da sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir