Camilerin görkemli gözükmesini sağlayan cami avize modelleri nelerdir?

Camilerin en güzel görüntülere sahip olmasının sebeplerinden biri aydınlatma sistemleridir. Caminin akustik yapısının içinde mistik bir hava yakalatan ışıklandırmasında tercih edilen cami avizesi, manevi havanın yakalanmasında önemli bir rol oynamaktadır. Bu yüzden caminin mimari özelliklerine göre ışıklandırma önemli bir etkendir. Camilerin ışıklandırması mimari özellikler ve metrekare baz alınarak yapılması gerekmektedir. Tüm ölçümler yapıldıktan sonra cami avizesi imalatçılarının ürettiği modellere bakabilirsiniz.

Camiler genellikle manevi havayı korumak için loş bir iç mekâna sahipken cemaat ile namaz kılınan zamanlarda aydınlık bir yapıya bürünmektedir. Seçilmesi gereken cami avizesi, ne cemaatin gözünü rahatsız etmeli ne de çok loş ortam yaratmalıdır.

Cami avizelerinde kullanılan malzemelerin en önemli özelliği paslanmaz olmasıdır. Genellikle Türk cami yapılarında tavandan sarkıtmalı avize kullanılmasından dolayı kullanılacak zincirin, avizenin metalinin kesinlikle paslanmaz özellikte olması gerekmektedir. Avizenin kozmetiğinde çizilmeye müsait bir madde kullanılmamalıdır.

Led cami avize kullanımı artıyor

Cami avizesi imalatçıları, her türlü camiinin büyüklüğüne ve mimari özelliklerine göre avize modelleri üretebilmektedir. Sıcak iklimlerde bulunan camilerde kullanılması gereken ve uzun süreli kullanıma dayanıklı cami avizesi modelleri varken, daha soğuk iklimlerde yer alan cami içlerinde kullanılacak cami avizesi modelleri farklılık gösterecektir.

Cami içlerinde bu zamana kadar genellikle tercih edilen cami avize modelleri kandilli ve ampullüyken, son yıllarda led avizelerin yaygınlaşması camilerde de tercihi bu alana kaydırmıştır. Özellikle camilerin bakımlarının ve masraflarının büyüklüğüne göre yüksek olduğunu düşünecek olursak cami avizesinde de led kullanımının yaygınlaşmaya başlaması çok doğal olacaktır.

Bir başka dikkat edilecek malzeme de, avizelerin elektrik enerjisiyle çalıştığından avizede kullanılacak kabloların ısıya dayanıklı olması gerekliliğidir. Dayanıklı olmayan kablolarda avize kısa devre yapabilir ve bu elektrik tesisatınızda ciddi zararlara sebep olabilir. Duy içerisindeki madde porselen olmalıdır. Isıya dayanıklı olmalı ve paslanmamalıdır. Elektrik tasarrufu açısından led ampul kullanılmalıdır.

Çeşitli cami avize modelleri nerede bulunur?

Kaliteli malzemelerden üretilmesi gereken cami avizelerinin malzemelerinde pirinç, zamak, alüminyum ve metal olması gerekmektedir. Dolayısıyla üretilecek olan avizenin düşük kaliteli değil, standartlara uygun, sertifikalara sahip olmalıdır. Aynı zamanda da görüntüsünün hoş olması için de renk ve boyalarla çeşit çeşit dekore edilmesi gerekmektedir. Tüm bu etkenler toplanıldığında en doğru adres camiyedair sitesi olacaktır. Cami avizesi imalatçıları arasında sertifikalı üretime, her türlü mimariye uygun nitelikte cami avizesi bulunduran Camiyedair, seçkin modelleriyle camilerin manevi ruhuna sahip çıkmayı amaçlamaktadır.

Cami avizesi dışında camilerde gerekli aksesuarlar nelerdir?

Camilerde ışıl ışıl görüntü şölenine şahitlik ederken, bu alanların temiz görüntüsüne de hayran kalırız. Bu temizliğin altında cami personelinin titiz çalışmaları ve kullandığı ekipmanlar yatmaktadır. Camiler her gün birçok insan tarafından ibadet edildiği için kirlenebilmekte ve günlük olarak temizlik yapılması gerekmektedir. Camiye dair firması dünyanın hiçbir yerinde olmayan 4 yıl garantisi sunan cami süpürgeleri satışını yapmaktadır. Sebo süpürge, çift motora sahip olması kullanım açısından kolaylık sağlayan model olarak cami temizliğinde çok verimli bir cihazdır. Ayrıca esnekliği ve manevra kabiliyeti yüksek olan cami süpürgeleri daha hızlı ve rahat bir şekilde camilerin iç temizliğini yapmaya olanak tanımaktadır.

Camiye Dair Web Sitesi Üzerinden Sunulan Hizmetler

 

CamiyeDair web sitesi üzerinden camilerde gerekli ekipmanlar ve aksesuarlar hakkında detaylı bilgi alabilir, camilerin ihtiyacına göre sipariş verebilirsiniz. Ayrıca Camiye dair web sitesi üzerinden verilen siparişlerde ücretsiz kargo seçeneği hizmeti müşterilere sunulmaktadır. Bununla birlikte toplu alımlarda indirimler ve garanti hizmetiyle güvenli alışveriş imkânı sunmaktadır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Camilerin görkemli gözükmesini sağlayan cami avize modelleri nelerdir?