Bebek Odalarına Isıtıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?

Kış aylarının gelmesiyle birlikte özellikle bebekli/çocuklu aileler evlerinin minik üyelerini kötü hava koşullarından korumak için odalarında bir takım düzenleme yapması gerekmektedir. Bebeklerin oda ısısı gündüz 22-24 derece, gece ise 18-20 derece aralığında olmalıdır. Bu ısılar haricinde bebeğiniz ya üşüyecek ya da terleyecektir. Bu da bebeğinizin hasta olmasına sebep olabilir. Ek olarak kullanacağınız ısıtma yöntemi odadaki nemi kurutmamalıdır. Bu şartlarda tercih edebileceğiniz markaların başında İvigo gelmektedir.

İvigo Markasının Tercih Edilme Sebepleri Nelerdir?

Ailelerin önceliği her zaman çocuklar olduğu için ilk olarak kullandıkları ürünlerin mutlaka güvenli olmasını isterler. Özellikle İvigo ısıtıcı grubundaki ürünleri ile çocukların odasında rahatlıkla kullanabileceğiniz birçok model mevcuttur. Özellikle Türk markası tercih edenlerin hem güvenliği ile hem de ürün çeşidi ile beğenisini toplamaktadır.

Bebek Odası İçin Isıtıcı Kriterleri Nelerdir?

 • Öncelikle bebeği hastalıklardan korumak için oda ısısının sabit kalması gerekmektedir. Bu durumda odanın konfor düzeyi artacağı için bebeğinizde rahat bir uyku çekebilir.
 • Farklı açılarda kullanılmaya olanak sağlamalı. İstediğiniz zaman yere konumlandırabilirsiniz. İstediğiniz takdirde de duvara monte olarak kullanabilirsiniz. Ek olarak ayaklı kullanım özelliği de mevcuttur.
 • Önemli kriterlerden biri de mutlaka çocuk kilidinin olmasıdır. Özellikle elektrikli ısıtıcı grubundaki ürünlerde az rastlanır bir özellik olmasına karşın İvigo firması titizlikle üretimlerinde ön planda tutmuştur. Isıtıcıyı bebeğin erişebileceği bir yere bile konumlandırsanız çocuk kilidi sayesinde tehlike olacak bir durumu önlemiş olursunuz.
 • Ürünler her ne kadar bebek odasında kullanılacak olsa da ebeveynlerin de cebini düşünerek tasarlanmıştır. Ürün grubundaki tüm ürünler tasarruflu kullanım sağlayacak kriterlerde üretimleri yapılmaktadır.
 • Otomatik açılma ve kapanma özellikleri sayesinde zamanlama açısından planlama yapmanız uygun hale geliyor.

Sağlık Açısından Faydaları Nelerdir?

En büyük özelliklerinden biri hangi modeli seçerseniz seçin içerisinde toz, kir biriktirmemesidir. Böylelikle bebeğinizde odanın havasından kaynaklı herhangi bir alerjik reaksiyon görülmesini engeller. Odanın havasındaki kir ve toz bebeğin burnunun yıkanmasına da sebep olabilir ve bu da rahat uyku uyumasını engeller.

Ayrıca kolay temizleme olanağı sağlamaktadır. Bebek odasına gönül rahatlığıyla tercih edilme sebebi olabilmektedir. Havayı kurutmayacak şekilde üretilmiştir. Oda havasının kuru olması bebeklerinde cildinin kuru olmasına sebep olur. Ek olarak ısıtma işlemi gerçekleşirken de herhangi bir koku salınımı yapmaz.

Bebek Odasına Özel Tasarlanmış Ürünler Var mıdır?

Özellikle kullanım kolaylığı sağlayan, uzaktan kumandalı, özel kilit anahtarı bulunan birçok model mevcuttur.
İlgili ürünler aşağıdadır:

 • Klasik ve Kompakt Radyatör
 • Dijital Yağlı Panel Radyatör
 • Dijital Konvektör
 • Profesyonel Konvektör
 • Linea
 • Rodeo
 • Sahra
 • Sava

Odanızın hava kalitesi direk olarak kullanmış olduğunuz ısıtıcı marka/modeline bağlıdır. Söz konusu bir de bebekler ise ebeveynler bu konu da daha dikkatli olmaktadır. İvigo firmasının geniş model çeşitliliği tüm kullanıcılara uygun ürün seçimi sağlamaktadır.

Bebek odası ısıtıcıları ile ilgili bilgi almak istiyorsanız www.ivigo.com.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

Bebek Odalarına Isıtıcı Seçerken Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir?