Bağ Eviniz İçin En Kullanışlı Güneş Paneli Sistemi Tavsiyeleri

Bağ evinizin konumundan dolayı elektrik enerjisine erişiminiz yoksa ve ekonomik bir çözüm arıyorsanız, tercihinizi güneş panellerinden yana kullanabilirsiniz. Solar panel olarak da adlandırılan güneş panelleri, güneşten gelen ışık enerjisini elektrik enerjisine çevirmektedir. Yenilenebilir bir kaynak olan güneş enerjisi sayesinde doğaya zarar vermeden evlerinizi aydınlatmanız ve elektrikli aletlerinizi çalıştırmanız mümkün olmaktadır.

Bağ eviniz için kullanışlı olan güneş panelleri piyasada kolaylıkla bulunabilmektedir. Güneş panelleri arasında monokristal panel, polikristal panel ve yarı esnek paneller bulunmaktadır. Monokristal panellerin verimi, polikristal panellere göre daha fazladır. Hem daha verimli olmalarından hem de yeni teknoloji ile donatılmış olmalarından dolayı monokristal panelleri tercih edebilirsiniz.

Güneş Paneli Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güneş paneli ve rüzgar gülü gibi enerji çözümleri son zamanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Güneş paneli seçerken maksimum verimi alabilmek için dikkat etmeniz gereken bazı durumlar bulunmaktadır. Bunlardan en önemlisi ise sıcaklık katsayısı olan Pmax değeridir. Sıcak zamanlarda Pmax değeri kötü olan paneller beklenilen verimi verememektedir. Bu da sıcak zamanlarda alacağınız maksimum verimi engellemektedir. Bu nedenle güneş paneli seçimi yaparken, Pmax değeri iyi olan bir paneli tercih etmeniz gerekmektedir.

Güneş paneli seçimi yaparken dikkat etmeniz gereken bir diğer nokta ise üretici firmanın kalitesidir. Kalitesiz üretim yapan firmalardan aldığınız paneller istenilen verimi gösteremeyeceği gibi çabuk arızalanarak sizi yarı yolda bırakabilir. Bu nedenle işini iyi yapan kaliteli firmadan güneş paneli satın almak büyük önem arz etmektedir.

Bağ Evi İçin Ne Kadar Güneş Paneli Gerekir?

Bağ eviniz için ne kadar güneş paneli gerekeceği bir çok değişkene bağlı olarak farklılık gösterebilmektedir. Bir evde ortalama olarak yıllık 3 bin kWh elektrik tüketilmektedir. Paneller günde 8 saat güneş ışığı aldığında ve verimlilik yaklaşık %20 olarak düşünüldüğünde 1 adet güneş paneli günde 934 kWh elektrik üretmektedir.

Bu durumda hesaplama yapılacak olursa bir ev için, 4 adet güneş paneli gerekmektedir. Bu hesap evinizdeki tüm eşyaların normal düzeyde kullanıldığı düşünülerek yapılmıştır. Daha iyi bir hesaplama için bağ evinizin konumu ve sizin elektrik tüketiminizin ne kadar olduğu bilgisine ulaşılmalıdır.

Güneş Paneli Hangi Avantajları Sunar

Güneş enerjisinin avantajları arasında en bilinir olanı yenilenebilir enerji kaynağı olmasıdır. Bakım maliyetlerinin de düşük olduğu güneş panelleri sayesinde elektrik faturanızı da minimuma indirebilirsiniz. Üstelik güneş panellerini evleriniz ve iş yerleriniz dahil olmak üzere pek çok yerde kullanabilirsiniz.

Sizler de bu avantajlara sahip olmak istiyorsanız, Ekonomik Solar adlı internet sitemizi ziyaret ederek güneş panellerinden rüzgar türbinlerine kadar birçok kategorideki ürünler hakkında bilgi sahibi olabilir, bu ürünlerin kurulumu için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Ayrıca Bursa merkezli bir firma olarak, Bursa elektrikli araç şarj çözümlerine de bizim sayemizde kavuşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir