Ankaragücü Çıkışını Sürdürüyor

Son haftalarda ki çıkışını devam ettiren Ankaragücü her geçen hafta üzerine koyarak devam ediyor. Takım olma olgusu oturan ve bir biri için oynayan bir takım görüntüsündeler. Lige çok kötü bir başlangıç yapmalarına rağmen ilk haftalarda ufak detaylar ile kaybettikleri 1-2 maç olmasa şu an daha farklı yerde olabilirlerdi.

Ligin en düşük pas yüzdesine sahip iki takım karşı karşıya gelirken, fazla sayıda pas hatalarını saha içinde görmüş olduk.
Mustafa Dalcı takımının başında çıktığı 7 maçta 4 galibiyet 3 mağlubiyet 1 beraberlik alırken, oyun anlamında gayet derli toplu, ne oynadığını bilen ve sahaya iyi dağılan bir Ankaragücü izledik. Alınan galibiyetler ile birlikte takımın öz güveni yerine geldi ve bu durumun sahada ki oyuna her geçen hafta yansıdığını görebiliyoruz. Oyun anlamında bazı eksiklikler göze çarpsa da alınan galibiyetler bu eksiklikleri şu an için kapatabiliyor. Başkent ekibi, farkı ikiye çıkardıktan sonra oyunu kendi yarısında çok fazla kabul ediyor bu durumu Denizli maçında görmüştük ve bu oyun takıma sıkıntı yaratmıştı.

2-1’den sonra Malatya’nın eksik kalması baskının kesilmesine neden oldu ve sarı lacivertli ekip üçüncü golü bularak maçı kopardı.

Maçın Adamı

Ankaragücü adına takımın orta sahada ki yükünü çeken ve takımın en yüksek pas isabetine sahip oyuncusu Daniel Lukasik, 2 haftadır takımına skor anlamında önemli katkı vererek çıkışına devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir