2021 Yılında Yenilikçi Jinekolojik Tedavi Yöntemleri İncelemesi

Sağlık sektörü ve konusu, ülkemizde en çok konuşulanlar arasındadır. Her ne kadar Türkiye sağlıkta çok kaliteli hekimlere ve bilgi birikimine sahip olsa da, kulaktan dolma bilgilerle, araştırılmadan uygulanan yanlış metodlarla dolu bir sürü yanlışa tanıklık ediliyor. Bunların önüne geçmek için hekimler durmadan seminerler yapıyor, akademik bildiriler yayınlıyor, Türkiye’de sağlık okuryazarlığının artması için her yolu deniyor. Asparagas bilgilerin ve yanlış bilgilerin olduğu en büyük sağlık konularından biri de kadın sağlığı ve hastalıklarıdır. Geleneksel aile yapılarını öne sürerek çok uzun süre boyunca kadınların rahatsızlıklarını dile getirememesi sorunu azalmakla birlikte hala devam etmektedir. Erken tanı ve tedavi sağlığın her alanında olduğu gibi jinekolojiyi ilgilendiren kısımlarda da aynen geçerlidir.

Yapılması gerekenlere baktığımızda, her duyulana inanmadan, araştırma yapmadan ve alanında uzmanlaşmış bir hekime danışmadan bir tedavi yöntemine başlanmamasıdır.

Jinekolojik kanserlere bakıldığında kadın üreme sistemi rahatsızlıklarını inceleyen jinekoloji uzman hekimleri, birçok hastalığın tanı ve tedavisinde büyük başarı sağlamaktadır. jinekolojik hastalıklar konusu sadece kadınların değil, tüm bireylerin farkında olması gereken bir durumdur. çünkü sağlık sorunu olmasına rağmen kadın üzerine yüklenen sorumluluklar aslında paylaşılması gereken konulardır. Bu konulardan bazılarını sıralamak gerekirse kürtaj, kızlık zarı, hamilelik, gebelik takibi tamamen sağlık yönünden ilgilenilmesi gereken bunun dışındaki tüm süreç bireyleri ilgilendiren konulardır.

Vajinismus rahatsızlığınız doğru tedaviyle iyileştirilebilir

Ençok kadın rahatsızlıkları arasında olan vajinismus, tedavisi olan bir rahatsızlıktır. Bursa vajinismus hastalığı konusunda tedavi de çok başarılı hekimlerin olduğu bir yerdir. Vajinismus, cinsel ilişkinin ağrı vermesi hem erkeklerde hem de kadınlarda karşılaşılan bir durum olsa da daha çok kadınlarda bu rahatsızlığa rastlanmaktadır. Cinsel birleşme esnasında yaşanan stresten dolayı meydana gelen vajinismus, tedavi edilebilen bir hastalıktır. 5 veya 6 aşamalı gerçekleştirilen tedavi sırasında hem cinsel eğitim verilmekte, bireyler psikolojik olarak birlikteliğe hazırlanmakta ve sağlıklı bir birleşme gerçekleştirilmesi için aşama aşama çalışılmaktadır.

Sağlıklı doğum için gebelik sürecini doğru şekilde yönetin

Gebeliğin başlamasından itibaren anne adayı, muayene kontrollerini yerine getirmelidir. 40 haftalık süreçte en doğru bilgileri hekimler tarafından almalı ve onların direktifleri doğrultusunda hareket etmelidir. Bu hem anne hem de bebek sağlığı açısından oldukça önemlidir. Olası sorunlara karşı erken müdahale edebilmenin en temel yolu bu kontrollerden geçmektir. Bursa gebelik takibi konusunda en son teknolojik donanıma sahip ve alanında uzman hekimlerle yönetilen Dr. Faruk Dinçşahin ve ekibinin yer aldığı klinik ile gebelik konusunda anne adaylarına ve baba adaylarına izlenecek yolu göstermektedir.

Doğum uzmanlarının kontrolünden geçmek sağlıklı bir hamilelik süreci için gereklidir. Bursa hamilelik muayene hizmeti alabilmeniz için sizlere son derece doğru bilgilendirme sağlayan, alanında son derece uzman ekipler yardımcı olacaktır. Dr. Faruk Dinçşahin’in klinik hizmetleri arasında yer alan gebelik takibi, birçok anne adayının sağlıklı bir süreç yaşamasını sağlamaktadır.

İstenmeyen gebelikler için en steril kürtaj kliniği

Kürtaj işlemi talebi çok çeşitli sebeplerden kaynaklanabilmekedir. Bunlardan başlıcaları, ailenin çocuk istememesi, anne rahminde düşük oluşması, eşlerden birinin çocuk istememesi, kadınların kendini anneliğe hazır hissetmemesi, zorla ilişki sonrası yaşanan gebelikten kaynaklı kürtaj yapılabilmektedir.

Kürtaj, Türkiye sınırları içinde yasal zorunluluklara tabi bir operasyondur. Dolayısıyla istenmeyen gebeliklerde süre 10 haftalık gebelik süresini geçmemelidir. Bursa kürtaj yaptırmak isteyenler kararlarını ve yasal prosedürleri sağladıktan sonra tamamen steril bir ortamda operasyonu yaptırabilirler.

Kızlık zarı onarımı için yasal zorunluluk bulunmuyor

Türkiye, modern bir toplum olmasına karşın sosyal statüde kızlık zarı hala önem arz ediyor. Bu yüzden gerek aile baskısı gerek psikolojik nedenler sebebiyle kızlık onarımı konusunda çok sık sorular sorulmakta ve operasyon sonrasında fark edilmemesine yönelik beklentiler oluşmaktadır. Öncelikle tamamen bireysel kararlar verilerek yapılmakta olan operasyon Flep yöntemi kullanılarak yapılır. 30 dakikalık işlem sonrasında kalıcı kızlık zarı onarımı yapılmaktadır.k alıcı kızlık zarı onarımı tedavisi işlemi yaklaşık 30 dakika sürer. Bursa kızlık zarı onarımı için bu işlemler tamamen steril ve güvenilir bir klinik ortamında gerçekleştirilir. Yapılan operasyon acısız ve ağrısız olarak tamamlanır. 1-2 saatlik istirahatin sonunda hasta taburcu olarak normal yaşamına devam eder. Çok sorulan sorulardan olan dikiş izi gibi sorulara yanıt olarak eriyen ip kullanılmasından dolayı işlem sonrası dikiş aldırmaya gerek kalmaz ve bir iz bırakmaz.

Laparoskopi ile ameliyat izi bırakmadan tedavi olun

Teknolojinin ileri seviyelere gelmesi özellikle cerrahi konuda çok büyük olumlu sonuçlara yol açmıştır. Laparoskopik cerrahi konusunda deneyimli ekipler tarafından yapıldığında jinekolojik operasyonların %95’i rahatlıkla yapılma imkânı bulunmaktadır.

Bursa laparoskopi operasyonlarını kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Dr. Faruk Dinçşahin ve ekibi çok başarılı bir şekilde yürütmektedir. Bu operasyonlardan bazıları, Rahim (Uterus) ile ilgili hastalıklar, yumurtalıklar ile ilgili hastalıklar, endometriosis ve çikolata kistleri, mesane sarkması (idrar kaçırma)dır.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.

Sıradaki içerik:

2021 Yılında Yenilikçi Jinekolojik Tedavi Yöntemleri İncelemesi