2020 KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bugün yayınlanan kılavuz ile KPSS 2020 başvuruları resmen başladı. KPSS başvuruları 13 Temmuz’a kadar sürecek. Peki KPSS ücreti ne kadar ve KPSS başvurusu nasıl yapılır?

2020 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) lisans düzeyi başvuruları bugün başladı. KPSS 2020 başvuru ekranı, kamuda memur olmak isteyen adayların gündeminde yer alıyor. ÖSYM başvuru takviminde yer alan bilgilere göre, 2020 KPSS lisans başvuruları 30 Haziran 13 Temmuz 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek. İşlemler ÖSYM AİS ekranı üzerinden yapılacak. KPSS başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankalara yatırılacak? KPSS başvurusunu adaylar nereden yapabilecek?

ÖSYM’nin internet sitesinde yer alan duyuruya göre, lisans düzeyinde gerçekleştirilecek KPSS’nin Genel Yetenek-Genel Kültür ile Eğitim Bilimleri oturumları 6 Eylül’de yapılacak. Alan Bilgisi Testi 12-13 Eylül’de, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) ise 20 Eylül’de uygulanacak.

Adaylar KPSS başvurusunu “https://ais.osym.gov.tr” internet adresinden yapabilecek. 2020-KPSS Lisans Kılavuzunda yer bilgilere göre adaylar, 21.08.2020 ve 02.09.2020 23:59 tarihleri aralığında yapılacak. KPSS ortaöğretim başvuruları 15.09.2020 ve 30.09.2020 23:59 tarihleri aralığında gerçekleştirilecek.

KPSS başvuru ücreti ne kadar? KPSS sınav ücretleri

KPSS başvuru ücretleri hangi bankaya yatacak? 2020 KPSS başvuru ücretini ne kadar olacağını adaylar internet ortamında aratıyor. Peki, KPSS başvuru ücreti ne kadar ve hangi bankalardan ödenir?

2020 KPSS lisans başvuru kılavuzunda yer alan bilgilere göre,

KPSS Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu (Her Bir Oturum İçin) : 80,00 TL

KPSS Alan Bilgisi Sınavları (Her Bir Oturum İçin) : 55,00 TL

ÖABT (Her Bir ÖABT Alanı İçin) : 80,00 TL

KPSS BAŞVURU ÜCRETİ HANGİ BANKAYA YATIRILIR?

Bankalar, hizmet binasında veya azami 50 metre uzağında para yatırmalı ATM cihazı bulunan şubelerde gişe tahsilatı yapmayıp bu şubeye gelen adayı para yatırmalı ATM’lere yönlendirebileceklerdir. Şubelerden sınav ücreti yatırmak isteyen adaylar, Covid-19 pandemisi nedeniyle şubelerin açık olma durumlarını göz önünde bulundurmalıdır.Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler

ING Bank’ın tüm şubeleri ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç)

Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.)

Sınav ücreti, ÖSYM’nin internet sayfasında e-İŞLEMLER’de yer alan “ÖDEMELER” alanından kredi kartı/banka kartı ile de yatırılabilecektir.

etiketlerETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.
  • Demir
    3 sene önce

    Kpss Basvuru sitesi acilmiyor arkadaslar girebilen var mi?

    yorum beğen

Sıradaki içerik:

2020 KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır?